Mihaela Bradovski • petak, 28.04.2017.

Okončano je 34. kolo španjolske La Lige s tri susreta u kojima su do pobjede došli Sevilla i Athletic Bilbao dok su Alaves i Eibar odigrali bez pogodaka...

U prvom dvoboju četvrtka Alaves je na svom stadionu ugostio Eibar, a dvoboj je završen bez pogodaka. Domaćin je propustio veliku priliku za pobjedu, imao je više od sat vremena igrača više na travnjaku, no do pobjede nije došao.

U 26. minuti vratar gostiju Asier Riesgo izvan svog kaznenog prostora igrao je rukom i zaradio je isključenje, Alaves je nakon toga napadao, ali nije uspio doći do pogotka. Iz tog slobodnog udarca Gomez Ibai dobro je pucao, no pogodio je okvir gola. Neposredno prije isključenja Riesgo je spasio svoju momčad, odlično je obranio pokušaj Victora Camarase koji je došao sam pred njega i nije ga nadmudrio.

Iako je imao igrača više, Alaves se mučio u stvaranju pravih prilika i u svega nekoliko navrata opasnije je zaprijetio Yoelu, no rezultat je ostao početnih 0:0.

Sevilla je stigla do pobjede protiv Celte 2:1 i ona je za razliku od Alavesa znala iskoristiti brojčanu nadmoć. Neposredno nakon što je Celta stigla do poravnanja, Pablo Hernandez zaradio je drugi žuti karton, Sevilli je ostalo više od pola sata da to kapitalizira i uspjela je.

Početkom drugog dijela, u 49. minuti Sevilla je povela. Joaquin Correa odlično je prošao kroz gostujuću obranu, stvorio si prostor i onda snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Već četiri minute kasnije gosti dolaze do poravnanja. Zbog povlačenja u kaznenom prostoru dosuđen je kazneni udarac, a Iago Aspas zabija za 1:1.

S igračem više Celta je pritiskala te joj se to isplatilo u 79. minuti. Samir Nasri ubacio je s lijeve strane, lopta je u sredini došla do Wissama Ben Yeddera koji pogađa za pobjedu svega tri minute nakon ulaska na teren.

S identičnih 2:1 do pobjede je stigao Athletic Bilbao protiv Real Betisa. Važan dvoboj za Baske koji su tako ponovno ispred Real Sociedada, drže šestu poziciju i pušu za vrat Villarrealu koji ima samo bod više.

Do vodećeg pogotka došli su u 53. minuti kada je Mandi srušio u 16 metara Aritza Aduriza, dosuđen je kazneni udarac kojeg iskusni napadač pretvara u pogodak.

Sedam minuta kasnije već je 2:0, a ovaj put strijelac je bio Iker Muniain. Susaeta je u 16 metara tražio Raula Garciju kojem je lopta pobjegla, međutim uspio ju je iskontrolirati i nabaciti za Muniaina koji zabija jedan od svojih rijetkih pogodaka glavom.

Kratko je domaćin imao dva gola prednosti, već u 63. minuti Ruben Castro iz blizine smanjuje na 2:1, no do kraja susreta Real Betis ipak nije uspio doći i do poravnanja.