Bastia do tri važna boda u borbi za opstanak

Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2017.

Odigrano je još pet susreta 35. kola francuskog prvenstva, a posljednjeplasirana Bastia upisala je pobjedu koja joj može pomoći u borbi za opstanak...

Bastia je u 35. kolu francuskog prvenstva ugostila Rennes i upisala minimalnu pobjedu koja joj ostavlja nadu u ostanak u Ligue 1 živom. Rennes je u sredini ljestvice i potpuno neopterećen te nije imao poseban motiv u ovom susretu.

Svejedno bio je bolji najvećim dijelom susreta, ali nije iskoristio svoje prilike za razliku od Bastije koja je rijetko prijetila i jednu od prijetnji realizirala. U 68. minuti Enzo Crivelli donio joj je pobjedu u susretu odigranom pred praznim tribinama zbog nereda domaćih navijača tijekom dvoboja protiv Lyona.

St. Etienne ostaje u borbi za Europu nakon što je u gostima svladao Guingamp s 2:0. U zanimljivom dvoboju gosti su poveli u 61. minuti kada je mrežu zatresao Vincent Pajot da bi Romain Hamouma u samoj završnici postavio konačan rezultat iz kaznenog udarca.

Seriju poraza prekinuo je Metz koji je na svom stadionu svladao Nancy s 2:1 i tako napravio veliki korak prema ostanku u ligi. S druge strane Nancy ostaje na pretposljednjem mjestu i čeka ga grčevita borba za ostanak u ligi.

Ismaila Sarr krasnim solo prodorom doveo je Metz u vodstvo u 28. minuti, ali u završnici prvog poluvremena Faitout Maouassa poravnava na 1:1. Ipak Metz uzima sva tri boda zahvaljujući golu Ope Nguettea u 53. minuti.

Nekog velikog značaja nije imao dvoboj Montpelliera i Lillea, obje momčadi nalaze se u mirnom dijelu ljestvice, a Lille je u gostima slavio s visokih 3:0.

Nicolas De Preville doveo je goste u vodstvo već u 13. minuti iz kaznenog udarca, domaćin je bezuspješno pokušavao doći do poravnanja, a na startu drugog dijela primio je i drugi gol. Portugalac Xeka povisio je na 2:0. Domaćin je jedva čekao kraj, posebno nakon trećeg gola kojeg je postigao Martin Terrier u 75. minuti.

Lorient i dalje ostaje u opasnoj zoni nakon što je izgubio na gostovanju kod Nantesa 1:0. Argentinac Emiliano Sala pogodio je u 88. minuti za zasluženu pobjedu domaćina koji je tek u završnici probio bunker gostiju.