Premier liga, 35. kolo, 01.05.2017, 21:00 h
Watford
Watford 0:1 Liverpool
Liverpool

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.05.2017.

Liverpool je stigao do vrijedne pobjede u borbi za treće mjesto, u gostima je s minimalnih 1:0 svladao Watford, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Emre Can škaricama na kraju prvog poluvremena...

Bitka za treće mjesto se nastavlja, a Liverpool je uspješno odradio svoj dio posla te odmaknuo Manchester Cityju na tri boda. U borbi za Ligu prvaka s oba Manchestera Redsi su u dobroj poziciji, imaju tri boda više od Cityja i četiri više od Uniteda uz utakmicu više. Poraz kod Watforda stavio bi ga u probleme i mogao je završiti čak na petoj poziciji nakon što svoje utakmice odigraju i Manchester City i Manchester United.

Watford nema posebnih briga u završnici sezone, ostao je u ligi, a opet ne može do Europe te samo odrađuje posao. Kao što je Dejan Lovren u najavi susreta rekao, ta opuštenost može biti dobra, ali opet često šteti jer momčad nije toliko u utakmici kao kada se za nešto bori.

Ovdje je Watford odigrao dobro, mogao je čak i do boda da ga nije greda zaustavila na samom kraju susreta.

Koliko Jürgen Klopp može biti zadovoljan zbog bodova, toliko mu brige vjerojatno zadaje ozljeda Philippea Coutinha koji je već nakon 13 minuta morao napustiti igru, a zamijenio ga je Adam Lallana. I Walter Mazzari bio je prisiljen na ranu izmjenu, šest minuta kasnije Miguel Britos morao je napustiti travnjak također zbog ozljede.

Tek u završnici prvog poluvremena Liverpool je opasno zaprijetio Gomesu, u 41. minuti upravo Lallana sjajnim udarcem zatresao je gredu.

Mogao je to biti jedan od pogodaka sezone, a kada nije njemu tako dobar šut ušao, ušao je Emreu Canu. Lucas je ubacio loptu u 16 metara, a Can je krasno škaricama pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu Liverpool je prijetio i pokušavao doći do drugog pogotka, vrlo blizu bio je u završnici kada se Daniel Sturridge sjajno izborio za prostor, dobro pucao, ali Gomes je izvrsno obranio.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Prodl je odlično opalio, navijačima Liverpoola stao je dah, ali lopta se odbila od grede i ostalo je 1:0 za goste.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...