Borna Ćorić uz puno muke prošao u finale kvalifikacija Madrida

Dario Dodić • subota, 06.05.2017.

Španjolac Enrique Lopez-Perez poprilično je namučio hrvatskog tenisača Bornu Ćorića u polufinalu kvalifikacija turnira u Madridu...

Dva sata i 20 minuta igre bilo je potrebno Borni Ćoriću kako bi protiv 215. tenisača svijeta, Španjolca Enriquea Lopez-Pereza, opravdao status favorita i plasirao se u finale kvalifikacija ATP turnira u Madridu. Borna je u konačnici slavio u tri seta, s 2:6, 7:6(2), 6:2.

Slabo je Ćorić otvorio meč protiv dobitnika pozivnice, Lopez-Perez dvaput je oduzeo servis Hrvatu, u kritičnim trenucima uspijevao spasiti Ćorićeve break-lopte, i sa 6:2 stekao prednost u setovima.

Mučio se hrvatski tenisač i u drugom setu, pri rezultatu 3:3 ponovno gubi servis, ali u ključnoj igri, pri vodstvu Španjolca 5:4 i serviranju za meč, Borna odigrava odlično, vraća servis i u tie-breaku s laganih 7:2 uzima drugi set.

Nakon što je prokockao priliku u drugom setu Lopez-Perez poprilično je pao, Borna je kvalitetno iskoristio svaku priliku u trećem setu, dvaput oduzima servis Španjolcu i s laganih 6:2 dolazi do pobjede, na korak do glavnog turnira.

Protivnika u finalu kvalifikacija Borna će saznati kasnije, čeka pobjednika dvoboja Munoz-De La Nava - Kukuškin.

ATP Madrid, kvalifikacije, polufinale:
Borna Ćorić (HRV, 2) - Enrique Lopez-Perez (ŠPA, WC) 2:6, 7:6(2), 6:2

• interreg07.05.2017. u 09:44
    sve stoji sto si napisao, jer igrao on protiv 250tog ili 25tog uvijek je to barem 2 i pol sata teskih za gledat.
    interreg
  • Obrisan korisnik06.05.2017. u 17:14
    evo djelim pluseve svakome,i da,čestitam na pobjedi kakva god bila no neda mi se više samog sebe i ostale ponavljat jer nema smisla, već sam par puta napisao,neki i po "sto puta",on će s takvom igrom (maratonskim trčanjem/čekanjem na pogrešku) odigrat Svaki! meč ako nešto ne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.05.2017. u 14:21
    Super Borna, vazno je preokrenuti rezultat i kada ne ide glatko, pogotovo protiv domaceg tenisaca iz Madrida :)