Borna Ćorić propustio šest set-lopti i ispao na posljednjoj stepenici

Dario Dodić • nedjelja, 07.05.2017.

Borna Ćorić oprostio se od ATP turnira u Madridu već u kvalifikacijama. Na posljednjoj stepenici prije ulaska u glavni turnir svladao ga je Kazahstanac Mihail Kukuškin u dva seta...

Samo je jedan korak dijelio hrvatskog tenisača Bornu Ćorića od ulaska u glavni turnir ATP-a u Madridu. Zapeo je Borna na posljednjoj stepenici, u finalu kvalifikacija u dva seta i nakon gotovo dva sata igre svladao ga je Kazahstanac Mihail Kukuškin.

Bio je ovo njihov drugi međusobni ogled, nakon pobjede u Rimu prošle godine Kukuškin je slavio i u Madridu.

Ćorić je uoči meča slovio za velikog favorita, no Kukuškin je pokazao više od igre, brzo se oporavio od gubitka servisa u prvom setu (pri vodstvu Ćorića 1:0), preokrenuo je sve u svoju korist dvama vezanim breakovima. Borna se ipak izvukao pri Kukuškinovom vodstvu 5:4 i serviranju za set, novim breakom dolazi do izjednačenja. Čak je šest set-lopti u prvom setu, pri vodstvu 6:5 imao Ćorić, no svaku je break-loptu spasio kazahstanski tenisač i nekako dogurao do tie-breaka.

U trinaestoj igri Hrvat je poprilično pao, trima mini-breakovima Kukuškin dolazi do laganih 7:2 i privodi set kraju u svoju korist.

U drugom je setu Borna propustio iskoristiti čak četiri break-lopte u trećoj igri, dok je u idućem gemu Kukuškin svoju jedinu break-šansu iskoristio. Do kraja seta više nijedan tenisač nije ugrozio protivnički servis, s konačnih 6:3 Kukuškin prolazi u glavni turnir u Madridu.