Southampton
Southampton 0:2 Arsenal
Arsenal

Petar Jenjić • srijeda, 10.05.2017.

Nogometaši Arsenala slavili su s 2:0 na gostovanju kod Southamptona čime su preskočili Manchester United na petom mjestu i približili se Manchester Cityju na samo tri boda zaostatka...

Domaća pobjeda protiv Manchester Uniteda značila je da Arsenal večerašnjom utakmicom može smanjiti zaostatak za Manchester Cityjem na samo tri boda, ali tako se nije činilo nakon prvog poluvremena.

Ipak, dva pogotka u drugom poluvremenu bila su sasvim dovoljna Topnicima da se sa stadiona St. Mary's vrate uzdignute glave i u borbu za četvrto mjesto.

Sat vremena i trenutak inspiracije Alexisa Sancheza trebali su Arsenalu da probije obranu domaćina. Mesut Özil je na rubu kaznenog prostora uposlio Čileanca koji sjajno okreće dvojicu protivničkih igrača i pogađa mrežu Forstera čime na najbolji mogući način obilježava jubilarnu stotu utakmicu u Premiershipu. Bio je ovo njegov 20. pogodak sezone čime je postao prvi igrač Arsenala od Robina van Persieja i sezone 2011./12. koji je došao barem do te brojke.

Da ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika pobrinuo se Olivier Giroud sedam minuta prije kraja. Ponovno je u važnoj ulozi bio Özil koji je centrirao na Aarona Ramseyja, Velšanin je glavom prebacio loptu za Girouda koji na isti način pogađa za potvrdu pobjede.

U želji da i 20. uzastopnu sezonu dođu do Lige prvaka morat će u posljednje tri utakmice pobijediti Stoke City, Sunderland i Everton te se nadati kiksu Guardioline momčadi.