Dario Dodić • subota, 13.05.2017.

U subotnjem popodnevnom terminu odigrano je kompletno 33., pretposljednje kolo Bundeslige. U derbiju bez značaja Bayern je ludim preokretom s 5:4 svladao Leipzig, Andrej Kramarić bio je sjajan u važnoj pobjedi Hoffenheima, Eintracht Nike Kovača vodio je 2:0, da bi na kraju izgubio 4:2...

Novi-stari prvaci, nogometaši Bayern Münchena, u gostima su odmjerili snage s drugoplasiranim RB Leipzigom u dvoboju koji nije imao nikakav rezultatski značaj. Držao je Leipzig na konopcima Bayern, imao 4:2 do 84. minute, da bi zatim prosuo sva tri boda, Bayern je slavio s 5:4.

Poveli su domaćini već u drugoj minuti, raspoloženi Forsberg ubacio je s lijeve strane, glavom zabija Sabitzer. Brzo je izjednačio Bayern, pogotkom Lewandowskog iz jedanaesterca, da bi u 29. minuti Forsberg izborio, a Werner jedanaesterac pretvorio u pogodak za novo vodstvo Leipziga.

Na 3:1 povisio je Poulsen nakon nove asistencije Forsberga, na 3:2 smanjuje Alcantara. Lijepim golom iz teškog kuta Werner ponovno vodi domaćine na dva razlike u 65. minuti. U nizu od 84. do 95. minute Bayern zabija tri gola i na kraju dolazi do pobjede. Lewandowski je zabio u 84., za 4:4 mrežu iz slobodnog udarca trese Alaba, pobjedu Bavarcima donosi Robben fenomenalnom solo-akcijom.

Važnu utakmicu u lovu za izravni plasman u Ligu prvaka igrao je Hoffenheim u gostima kod probuđenog Werdera. Domaćini su imali puno izostanaka i nisu mogli parirati sjajnom Hoffenheimu.

Odličnu je partiju pružio i Andrej Kramarić, hrvatski je reprezentativac dvaput tresao mrežu Werdera i tako došao do 15. gola sezone, čime je postao prvi Hrvat u Bundesligi s minimalno 15 golova u sezoni nakon Marija Mandžukića u sezoni 2012./2013.

U sedmoj minuti poveo je Hoffenheim preko Szalaija, a isti je igrač četiri minute kasnije asistirao Kramariću za 2:0. U 40. minuti Zuber podiže na 3:0. Kramarić je lijepim golom na dodavanje Zubera povisio na 4:0 u 49. minuti, dvije minute kasnije Bičakčić zabija za velikih 5:0.

Domaći su uspjeli poprilično ublažiti poraz u nastavku, golovima Gebre Selassieja, Bargfredea i Bauera dolazi do konačnih 3:5.

Hoffenheim se za treće mjesto bori s Borussijom Dortmund koja je kiksala u gostima kod Augsburga odigravši 1:1. Nisu impresionirali Tuchelovi igrači, rijetko koga je začudilo kada su domaćini poveli u 28. minuti pogotkom Finnbogasona. Nije dugo trajalo veselje domaćih igrača, Aubameyang je postavio konačnih 1:1 četiri minute kasnije.

Eintracht Nike Kovača nije imao posebnog motiva na gostovanju u Mainzu, što je rezultiralo trećim uzastopnim porazom. Kovačeva je momčad vodila 2:0 pogocima Hrgote i Seferovića, da bi na kraju izgubila 4:2.

Na 2:1 smanjio je Cordoba u 60. minuti, a samo dvije minute kasnije bilo je 2:2, pogodak je djelo Bella. Već u 76. minuti Eintracht je gubio, na asistenciju Krkića zabio je Muto, konačnih 4:2 postvio je De Blasis iz jedanaesterca. Mainz je ovom pobjedom pobjegao na komotnijih 37 bodova.

Na dnu Bundeslige vodi se borba za spas od ispadanja, odnosno HSV, Wolfsburg, Augsburg i Mainz pokušavaju izbjeći 16. mjesto koje vodi u razigravanje za ostanak u najvišem rangu njemačkog nogometa. Najgore stoji HSV koji je remizirao u gostima sa Schalkeom.