Pituri do pobjede nakon petosatne drame, igra se majstorica

Sportnet • nedjelja, 14.05.2017.

Kakva drama u Dubrovniku! Nakon pet sati igre Libertas Marinkolor je u drugom susretu finala prvenstva Hrvatske pobijedio Starr sa 4:3, što znači da će odluka o prvaku HEP Superlige pasti nakon majstorice za tri dana na istom mjestu s početkom u 19 sati.

Bio je to odličan meč, pun prevrata, a junak dubrovačke pobjede je Tomislav Japec. U sedmom meču i petom setu svladao je Ronalda Ređepa s 20:18! Susret je otvorio s 10:0, u drugom setu je nanizao osam poena, poveo 8:2 da bi spašavao set loptu. Na kraju je taj drugi set uzeo sa 16:14. Potom je uslijedio niz Ronalda Ređepa, iskusni varaždinski stolnotenisač uspio je izjednačiti, a potom je slijedio rijetko viđen triler. U tim trenucima činilo se kako će naslov u Varaždin, Ređep je imao psihološki moment i pet meč lopti. Ipak, Japec se provukao, preuzeo inicijativu i doduše propustio četiri meč lopte. No, ne i onu petu.

Velik obol pobjedi domaćeg sastava dao je Roko Tošić, na otvaranju meča sa 3:2 je pobijedio Zeng Jia, koji dotad nije zabilježio poraz u ovoj sezoni. Kod 2:2 u mečevima je nakon pet setova svladao Tomislava Zubčića. Pogotovo je neizvjestan bio taj peti set, Tošić je gubio 8:6, pa se izvukao nanizavši pet poena. Te dvije njegove pobjede su bile i ključ da doguraju do sedmog meča.

Libertas - Starr 4:3 (3:4 prvi susret)
Tošić - Zeng Jia 3:2 (-9, 7, 7, -1, 10)
Japec - Zubčić 0:3 (-11, -6, -4)
Simović - Ređep 3:2 (7, 9, -8, -5, 8)
Tošić/Japec – Zeng Jia/Zubčić 1:3 (8, -5, -5, -7)
Tošić - Zubčić 3:2 (9, 11, -8, -5, 8)
Simović - Zeng Jia 1:3 (3, -5, -2, -7)
Japec - Ređep 3:2 (2, 14, -7, -9, 18)