Mihić dobar u uzvratu, Wisla se pridružila Kielceu u finalu

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.05.2017.

Očekivano finale poljskog prvenstva, Kielce i Wisla odlučit će o prvaku. Nakon što je Kielce dan ranije dovršio posao, u srijedu je došao red na Wislu koja nije imala problema...

Prvi dvoboj između Azotyja i Wisle okončan je pobjedom momčadi iz Plocka 29:26, a samo tri gola razlike davala su nadu Azotyju da može nešto napraviti u gostima.

Međutim nije išlo. Wisla je na svom parketu potpuno dominirala, već u prvom poluvremenu stvorila je nedostižnih osam golova prednosti i u nastavku susreta rutinski je održavala vodstvo.

Valentin Ghionea sa šest i Jose Toledo s pet golova predvodili su domaće strijelce dok je Lovro Mihić dodao četiri pogotka uz stopostotnu realizaciju. Marcin Wichary upisao je 14 obrana.

Na drugoj strani Krzysztof Lyzwa postigao je šest golova.