Lazio
Lazio 1:3 Inter
Inter

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2017.

Nakon serije poraza i velikog pada u formi koji je stajao posla Piolija, Inter je napokon došao do pobjede. U pretposljednjem kolu talijanskog prvenstva slavio je u gostima kod Lazija s 3:1...

Ivan Vargić dočekao je debi u dresu Lazija, ali neće ga pamtiti po dobrom. U derbiju protiv Intera njegova momčad poražena je usred Rima s 3:1.

Dobra stvar za Lazio je da taj poraz ne ostavlja trag u borbi za Europu, rimska momčad osigurala je nastup u Europskoj ligi i samo je pitanje hoće li sezonu završiti na četvrtom ili petom mjestu, odgovor o tome dat će posljednje kolo u kojem Lazio gostuje kod davljenika Crotonea, a konkurent Atalanta dočekuje Chievo.

U derbiju protiv Intera domaćin je stigao do vodstva relativno rano, već u 18. minuti. Murillo je u 16 metara srušio Felipea Andersona, a Balde Keita realizirao je penal za 1:0.

Nakon točno pola sata igre Inter je došao do poravnanja. Nakon kornera Ivan Perišić lagano je skrenuo loptu, ona je došla do Marca Andreollija koji je glavom skreće u mrežu.

Šest minuta kasnije Inter iz ničega dolazi do preokreta. Candreva je ubacio u peterac s desne strane, Vargić je išao na loptu i lakoćom bi došao do nje, ali prije njega u mrežu je skreće Wesley Hoedt i autogolom donosi prednost gostima.

U drugom dijelu Lazio je bio blizu poravnanja kada je Immobile u 57. minuti dobro pucao, ali vratnica se ispriječila pogotku.

Deset minuta kasnije novi problemi za domaćina. Keita je pokušao iznuditi kazneni udarac, ali samo je zaradio drugi žuti karton zbog simuliranja i Lazio je nepotrebno ostao s igračem manje.

Priča je zaključena u 74. minuti kada Eder odbijenu loptu šalje u mrežu i podiže prednost na 3:1, a od 76. minute domaćin je igrao i bez isključenog Lulića koji je zaradio također drugi žuti karton.

S dva igrača manje Lazio je pokušao izbjeći još teži poraz i susret je završio s 3:1.

Dok je Vargić na jednoj strani odradio svih 90 minuta, kod Intera istu minutažu imali su Ivan Perišić i Marcelo Brozović.