Zagreb i Libertas Marinkolor u finalu Hrvatskog kupa

Sportnet • četvrtak, 25.05.2017.

Stolnotenisači Zagreba i Libertas Marinkolora igrat će u finalu Hrvatskog kupa. Zagreb je u prvom polufinalnom susretu Final Foura u Križevcima svladao Split sa 3:2, dok je Libertas Marinkolor nadigrao Starr sa 3:0.

Zagrebaši su bolje otvorili, u prvom meču Maglić je sa 3:0 svladao Jalžabetića, ali Split se vratio i preokrenuo nakon što je Mustapić sa 3:2 svladao Ticu, a Bakač Mijatovića sa 3:1. Potom je Maglić pobijedio Mustapića sa 3:0 uz neizvjesna prva dva seta te izjednačio na 2:2, a prolaz u finale osigurao je Tica nadigravši Jalžabetića sa 3:1.

Za razliku od njihovog okršaja u finalu prvenstva Hrvatske u polufinalu Kupa gledali smo jedna drugačiji susret. Libertas je u Križevce stigao u punom sastavu, dok je Starr igrao sa iskusnim Tomislavom Zubčićem, ali bez Zeng Jia i Ronalda Ređepa te su priliku dobili mlađi igrači. Tako da je rezultat manje više očekivan, Libertas je slavio sa 3:0 uz tek jedan izgubljeni set. Inače, Dubrovčani su i ovog puta imali manju skupinu navijača, a među njima je bio i Frane Matušić, državni tajnik u Ministarstvu turizma.

Susret za treće mjesto između Starra i Splita igra se u četvrtak u 16 sati, dok će finalni susret između Zagreba i Libertas Marinkolora igrati u 19 sati. Prvaci Hrvatske na najboljem su putu da ove sezone osvoje i drugi trofej.

Zagreb - Split 3:2
Maglić - Jalžabetić 3:0 (6, 10, 11)
Tica - Mustapić 2:3 (-4, 6, -7, 9, -10)
Mijatović - Bakač 1:3 (-4, 5, -11, -8)
Maglić - Mustapić 3:0 (11, 13, 5)
Tica - Jalžabetić 3:1 (-5, 7, 3, 11)

Starr - Libertas Marinkolor 0:3
Mabey - Simović 1:3 (-6, 12, -7, -11)