Nacional pobjedom u Makarskoj osigurao finale 1. HMNL

Dario Dodić • petak, 26.05.2017.

Aktualni prvaci Hrvatske, malonogometaši Nacionala, došli su i do druge pobjede u polufinalnom ogledu s Novim Vremenom i tako prvi osigurali nastup u finalu doigravanja 1. HMNL...

U dvije neizvjesne polufinalne utakmice protiv neugodne momčadi Novog Vremena iz Makarske malonogometaši Nacionala došli su do dvije potrebne pobjede kojima su osigurali novi plasman u finale doigravanja 1. HMNL.

Nakon pobjede 5:3 u Zagrebu, aktualni prvaci slavili su i u Makarskoj, u neizvjesnoj i nervoznoj utakmici upisali su pobjedu 2:1 i prvi osigurali finale prvenstva.

Igrač koji je dvama pogocima u posljednjim trenucima prve utakmice donio pobjedu Nacionalu doveo je prvake u vodstvo u Makarskoj, igrala se peta minuta kada je Slobodan Rajčević kaznio neopreznost domaće obrane i doveo goste u vodstvo. Bio je to ujedno konačan rezultat nakon prvih 20 minuta.

Nastavak je donio bolju igru Novog Vremena, ali pritisak domaćih nije urodio pogotkom, već je Franco Jelovčić u 36. minuti povećao vodstvo Nacionala na 2:0. Izvadili su vratara Makarani i ubacili još jednog igrača u polju, ali su tek uspjeli pogotkom Bajrušovića smanjiti na 2:1 u posljednjoj minuti.

Nacional u finalu čeka pobjednika ogleda između Split Tommyja i Futsal Dinama. Splićani su poveli u seriji svladavši Dinamo s 4:2, druga utakmica igra se u Zagrebu u nedjelju.