Dario Dodić • subota, 29.07.2017.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nastavlja s impresivnim nastupima u pripremnom razdoblju. Inter je odmjerio snage s Chelseajem i upisao pobjedu 2:1, a drugi gol milanskog sastava postigao je Perišić...

Inter i Ivan Perišić nastavljaju sjajne nastupe na azijskoj turneji. Nakon pobjede protiv Lyona i Bayerna Inter je svladao i engleskog prvaka, momčad Chelseaja s 2:1.

Perišić je, kao i Marcelo Brozović, zaigrao od prve minute i ponovno bio među najboljima u redovima milanskog kluba. Nakon sjajne asistencije protiv Bayerna danas je upisao i pogodak, pogodak koji je, kasnije se ispostavilo, osigurao pobjedu momčadi Luciana Spallettija.

Vrlo čvrstih i prilično nezanimljivih prvih 40-ak minuta odigrali su Inter i Chelsea u Singapuru, ali u samoj završnici prvog dijela Inter dolazi do vodstva. Stevan Jovetić izborio je jedanaesterac, sam se odlučio i izvesti najstrožu kaznu - pročitao je njegovu namjeru Courtois, ali na odbijancu su prvi Interovi igrači, iz drugog pokušaja Jovetić trese mrežu Chelseaja.

U nastavku je puno bolje zaigrao Inter, a dominaciju je u drugi pogodak pretvorio Perišić. Igrala se 53. minuta, bila je to krasna akcija u pet koraka. Brozović je sve započeo u obrani, proigrao Candrevu, koji mu je brzo vraća, Brozo gura loptu Jovetiću, Crnogorac je šalje brzonogom Perišiću u prostor, Hrvat zabija iskosa s lijeve strane, slično kao protiv Španjolske.

Mogao je Perišić postići i drugi pogodak nakon što ga je uposlio Joao Mario, nesebični Hrvat odlučio se za asistenciju za Joaa Marija, ali veznjak Intera nije uspio zatresti mrežu. Posljednjih 20-ak minuta ipak je pripalo Chelseaju, pogotovo nakon što je Kondogbia rijetko viđenim autogolom vratio momčad Antonija Contea u igru. Zabio je Batshuayi gol, koji je morao biti priznat, ali linijski sudac označio je nepostojeće zaleđe.

Perišić je u igri bio do 71. minute, kao i Brozović. Mario Pašalić ušao je u igru kod Chelseaja tek u 89. minuti