Dario Dodić • nedjelja, 06.08.2017.

Sljedeći europski protivnik Hajduka, Everton, remizirao je protiv Seville u prijateljskoj utakmici odigranoj na Goodison Parku. Susret je završio 2:2...

Everton je na svom Goodison Parku ugostio Sevillu u prijateljskom ogledu koji je završio bez pobjednika, 2:2. U dobrom dijelu susreta Sevilla je bila puno bolji protivnik, ali domaća momčad dolazi do remija iz jedanaesterca u samoj završnici dvoboja.

Nije moglo početi bolje za Everton, već u prvoj minuti utakmice dolaze domaći nogometaši u vodstvo nakon lijepe akcije koju je u pogodak pretvorio Ramirez.

Nakon primljenog pogotka terenom je zagospodarila španjolska momčad. Izuzmemo li posljednjih 15-ak minuta utakmice Sevilla je apsolutno dominirala i samo neraspoloženi napadači Seville i iznimno raspoloženi vratar Pickford spasili su Everton poraza.

U prvom su dijelu prijetili Ben Yedder i Montoya, ali nisu uspjeli nadmudriti Pickforda.

Da Everton opsada Pickfordovog gola čeka i u drugom dijelu Sevilla je dala naslutiti već u 50. minuti kada je blizu pogotka bio Muriel, ali ponovno je sjajno obranio Pickford. Ni fenomenalni Evertonov vratar nije mogao ništa osam minuta kasnije. Correa je odlično prošao po desnoj strani, pronašao Banegu, koji pogađa donji lijevi kut za 1:1.

Tri minute kasnije bilo je već 2:1 za Sevillu. Nolito je srušen na rubu kaznenog prostora, činilo se da je prekršaj bio izvan 16 metara, ali sudac pokazuje na bijelu točku, jedanaesterac u pogodak pretvara Banega. Za konačnih 2:2 u 81. minuti, također iz jedanaesterca, zabio je Mirallas, koji je i iznudio najstrožu kaznu.

Mogle su obje momčadi do kraja susreta doći do pobjedonosnog gola, ali mreže su mirovale.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...