Branimir Korać • subota, 19.08.2017.

Nakon što su prošlog tjedna Real Madrid i Barcelona započeli bitku za trofej Superkupa, došao je red i na početak španjolskog prvenstva. Prvi je u akciji bio Alen Halilović koji je s Las Palmasom upisao poraz, a sebi priskrbio prerano tuširanje...

Valencia je mogla i trebala još uvjerljivijom pobjedom otvoriti sezonu. U prvom kolu igrala je protiv Las Palmasa, imala sat vremena igrača više i nije to iskoristila.

Isključenje je zaradio Alen Halilović i to već u 33. minuti neopreznim startom na svojoj polovici kada je krenuo po "ničiju" loptu, brži je bio Gaya, a Halilović je zakašnjelo startao đonom te odmah dobio crveni karton.

Valencia je već tada bila u prednosti zahvaljujući pogotku Simonea Zaze koji je udarcem sa 17 metara u 22. minuti svladao vratara Chichizolu.

S igračem manje Las Palmas je u nastavku susreta bio u podređenoj poziciji, morao je tražiti pogodak za poravnanje, a opet brojčano nadmoćnija Valencia lakoćom je kontrolirala dvoboj i nizala promašaj za promašajem koji su mogli odlučiti pobjednika i ranije.

U prvom susretu nove sezone, Rudešov partner Deportivo Alaves gostovao je kod Leganesa i upisao identičan poraz 1:0. Gosti mogu žaliti, imali su priliku odvesti susret u sasvim druge vode, ali nisu je iskoristili.

Već u 17. minuti Burgui je izborio kazneni udarac, ali očajno ga je izveo Manu Garcia kojem je loptu doslovno uhvatio vratar Cuellar.

Gosti nisu svoju priliku iskoristili, ali zato domaćin je. U 24. minuti Miguel Guerrero je zapucao iz slobodnog udarca, lopta je promijenila smjer i donekle prevarila vratara Pacheca koji je odbija samo do Gabriela, a on lakoćom iz blizine zabija.

U završnici susreta gosti su mogli do poravnanja, ali udarac Burguija zaustavila je greda te je ostalo 1:0 za Leganes.