Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 24.08.2017, 21:05 h, Franz Horr Stadion, St. Pölten
Suci: Vladislav Bezborodov, Valeri Dančenko, Maksim Gavrilin, Igor Fedotov (svi Rusija)
Austria Beč
Austria Beč
0:1(0:0) Osijek
Gabrijel Boban 62'
Osijek

Dario Dodić • četvrtak, 24.08.2017.

Loš dan za hrvatski nogomet zaokružio je Osijek, koji je u St. Pöltenu uspio svladati Austriju Beč, ali je zbog više postignutih pogodaka u gostima austrijski predstavnik osigurao plasman u Europsku ligu...

Kevin Friesenbichler
69'
25
Thomas Salamon
79'
24
Alexander Borkovic
90'

Zoran Zekić

Teško je prežaliti Osijekovo ispadanje iz posljednjeg pretkola Europske lige. Teško je prežaliti jedanaesterac u prvoj utakmici i primljena dva pogotka. Jer Osijek je u najmanju ruku bio ravnopravan protiv Austrije Beč, ako ne i bolji, ali nakon 180 minuta borbe u Europsku ligu ide austrijski predstavnik.

Od prve minute dvoboja u St. Pöltenu terenom je zagospodarila momčad Zorana Zekića, ali nije uspijevala ozbiljnije ugroziti Hadžikića. Austria se većinu prvog dijela fokusirala na čuvanje prednosti iz Gradskog vrta, ali u završnici su počeli domaći nogometaši igrati sve bolje i sve češće dolaziti pred vratara Malenicu. Dobre su prigode propustili u pogodak pretvoriti Monschein i Mohammed. Monschein je na ubačaj Holzhausera pogodio gredu u 40. minuti.

Odmah na poluvremenu Zekić u igru umjesto Pušića gura Gabrijela Bobana, koji vrlo brzo svom treneru potvrđuje dobar instinkt za izmjenu. Igrala se 62. minuta, s desne je strane krasnu dugu loptu u šesnaesterac Austrije poslao Mudražija, točno na Bobana koji se lijepo snalazi i pogađa za vodstvo Osijeka.

Hrvatskom je predstavniku trebao još jedan gol za skupine Europske lige, ali ga nije dohvatio. Upravo je Boban prokockao najljepšu prigodu za veliko slavonsko slavlje, kada je u 79. minuti nakon Bočkajevog kornera s lijeve strane neometan glavom s pet metara promašio metu.

Unatoč inicijativi Osijek do kraja nije uspio slomiti bedem Austrijanaca, naprotiv, iz kontranapada su bolje prilike imali domaći nogometaši, ali promašajima se iskazao Pires, pirova pobjeda ide Osječanima.

• narada10825.08.2017. u 11:03
    nista, idemo dalje. Sada u HNL napad na "Big Three", koja su daleko od toga da bi zasluzili to ime.
    narada108
  • qvestor25.08.2017. u 07:43
    čestitke na pobjedi u gostima, nažalost promašeni penal iz prve utakmice je presudio