Branimir Korać • subota, 26.08.2017.

Real Sociedad prespavat će na vrhu La Lige nakon što je upisao i drugu prvenstvenu pobjedu, na svom stadionu svladao je momčad Villarreala...

Nakon poraza u prvom kolu kod Barcelone, Real Betis ugostio je Celtu i stigao do prvih ovosezonskih bodova. S druge strane Celta ostaje na nuli, u Sevilli je propustila priliku uzeti barem bod što je sada već peti uzastopni međusobni dvoboj bez pobjede Celte.

U Sevilli je povela već u desetoj minuti kada je Daniel Wass ubacio iz kornera, a ovoljetno pojačanje Maximiliano Gomez šalje glavom loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor domaćin se vraća u utakmicu. U 31. minuti Guardado je ubacio u peterac gdje je bio Sergio Leon i iz blizine glavom poslao loptu iza leđa gostujućeg vratara.

I treći pogodak na susretu postignut je glavom, ponovno je ubacio Guardado, a ovaj put Zouhair Feddal zabija za preokret i pobjedu Real Betisa golom u 77. minuti.

Celta je u prvom kolu izgubila od Real Sociedada koji je bio uspješan i u drugom kolu. Na Anoeti ugostio je Villarreal i nanio mu visok poraz 3:0. Villarrealu je ovo drugi prvenstveni poraz ove sezone što definitivno nije bilo u planovima gostujuće momčadi.

Sva tri pogotka domaćin je postigao u zadnjih 20 minuta prvog poluvremena. Brazilac Willian Jose načeo je gostujuću mrežu u 25. minuti iz velike gužve u petercu da bi slično na 2:0 povisio Xabi Prieto u svom 500. meču u karijeri.

Točku na i već u posljednjim trenucima prvog dijela stavio je Juanmi koji je postavio konačnih 3:0.