La Liga, 2. kolo, 26.08.2017, 18:15 h
Alaves 0:2 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • subota, 26.08.2017.

Nogometaši Barcelone u drugom su kolu Primere upisali i drugu pobjedu. Nakon 2:0 protiv Betisa istovjetnim rezultatom Barcelona je slavila i u gostima kod Alavesa...

Iako u najmanju ruku ne impresionira igrom, Barcelona je i u drugom kolu nove sezone La Lige upisala pobjedu. Nakon što je momčad Ernesta Valverdea u prvom kolu s 2:0 svladala Betis, istim je rezultatom do sva tri boda došla i u gostima kod vrlo dobrog Alavesa.

Mogao je susret na Mendizorrotzi završiti i drugačije da nije sjajnog Lea Messija, koji je dvama pogocima, prvima u ovoj sezoni La Lige, donio sva tri boda Barci. Argentinac je prvo propustio realizirati najstrožu kaznu, ali je u konačnici bio najbolji igrač gostiju i najzaslužniji za drugu pobjedu.

Dobro je igrao Alaves, imao je i nekoliko solidnih prigoda, no nisu ih domaći nogometaši uspjeli pretvoriti u pogodak. Odmah u prvoj minuti opasno je bilo pred Barcinim vratima, a najbolju prigodu za Alaves propustio je Sobrino, iskoristivši kiks Piquea, koji je danas igrao 400. utakmicu za Barcelonu. Proletio je kraj njega Sobrino, iskosa s desne strane izašao pred Ter Stegena, koji iz dvoboja izlazi kao pobjednik.

U završnici prvog dijela zbog povlačenja u kaznenom prostoru dodijeljen je jedanaesterac Barceloni, dobro je Messi gađao u donji lijevi kut, ali sjajno brani Pacheco i uz Iraizoza postaje tek drugi vratar koji je obranio jedanaesterac u La Ligi Messiju i Ronaldu.

Mogao je do vodstva Alaves na samom startu drugog dijela. Bila je to akcija domaćih u tri poteza, po lijevoj je strani pobjegao obrani Barcelone Ibai Gomez, a zatim u sredinu poslao loptu na koju pola sekunde kasni Manu Garcia.

Messi se svojski trudio iskupiti se za promašeni jedanaesterac i napokon je uspio u 55. minuti. Jordi Alba je s lijeve strane pokušao pronaći Argentinca u sredini, nije mu poslao dobru loptu, ali snalažljivi Messi ipak dolazi do nje i uz pomoć Alexisa od kojeg se lopta odbija zabija za 1:0 Barcelone. Desetak minuta kasnije utakmica je bila riješena, nakon pogreške Alavesove obrane lopta dolazi do Alcacera, koji je glavom prosljeđuje Messiju, Argentinac iz voleja zabija za konačnih 2:0. Nakon Gerda Müllera, koji je zabio 365 golova za Bayern, Messi je postao tek drugi igrač iz liga petice koji je dosegao brojku od 350 golova u dresu jednog kluba.

Do kraja susreta Argentinac je mogao i do hat-tricka, ali zaustavlja ga okvir gola u 74. minuti. Prve minute u La Ligi prikupio je mladi Enzo Zidane, koji je u igru kod Alavesa ušao u 77. minuti, 4120 dana nakon što je njegov otac Zinedine odigrao posljednju utakmicu u istom natjecanju.

Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta kod Barce, a u posljednjih nekoliko minuta priliku je dobio i Paulinho.