Dario Dodić • nedjelja, 27.08.2017.

Odigrana su i tri posljednja dvoboja četvrtog kola francuske Ligue 1. Nezaustavljivi Monaco razmontirao je Marseille u derbiju koji to i nije bio, do pobjede je došao i Guingamp, dok je krasnim golom De Previllea Lille izvukao bod kod Angersa...

Četiri kola, četiri pobjede, sedam prvenstvenih golova Radamela Falcaa. I to sve više-manje bez Kyliana Mbappea, koji je vjerojatno posljednju utakmicu u dresu Monaca odgledao s klupe. Njegov se izostanak na travnjaku nije vidio jer je aktualni prvak Francuske s više nego uvjerljivih 6:1 svladao Marseille.

Tek 70 sekundi izdržala je gostujuća momčad prazne mreže, a onda je Glik zabio za vodstvo Monaca. U 20. minuti već je bilo 2:0, jedanaesterac je realizirao Falcao. Nakon nešto više od pola sata igre Monacova napadačka mašina zabila je i treći gol, ponovno je strijelac bio nevjerojatni Falcao. Priču je u prvom dijelu završio Diakhaby, Monaco je na odmor otišao s ogromnih 4:0.

Nisu Jardimovi igrači stali niti u nastavku. Na 5:0 povisio je Sidibe, dok je počasni pogodak, kod kojeg ništa nije mogao Danijel Subašić, za goste postigao Cabella u 75. minuti. Za konačnih 6:1 iz najstrože kazne zabio je Fabinho nakon što je Falcao napustio igru.

U ranijem terminu Guingamp je na svom travnjaku u poprilično izjednačenoj utakmici s 2:0 svladao Strasbourg pogocima u drugom poluvremenu.

Poveo je domaćin u 63. minuti kada je snalažljivi Diallo glavom u mrežu poslao loptu koju je s lijeve strane ubacio Ikoko. U završnici se Strasbourg otvorio u lovu na izjednačenje, uslijedila je kazna iz protunapada, Briand zabija za konačnih 2.0.

Guingamp 2-0 Strasbourg - Le résumé du match... by GSBN

Angers i Lille su na Jean-Bouinu podijelili po bod. Poveo je Anger u 60. minuti kada je nakon kornera s lijeve strane poentirao Coulibaly. Osam minuta kasnije De Preville još jednom dokazuje kakav udarac ima, fantastičnim golom donosi gostima bod.