Kvalifikacije za SP 2018., skupina I, 7. kolo, 02.09.2017, 18:00 h
Finska
Finska 1:0 Island
Island

Dario Dodić • subota, 02.09.2017.

Reprezentacija Finske iznenadila je Island u Tampereu i pobjedom pomogla Hrvatskoj na putu ka Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Srbija je očekivano lagano svladala Moldaviju, kao i Albanija Lihtenštajn, dok su Gruzija i Irska remizirali...

Uoči početka dvoboja Hrvatske i Kosova sjajne vijesti za izbornika Čačića stigle su iz Tamperea. Finska je kao domaćin na iznenađenje mnogih svladala Island i tako pomogla Hrvatskoj da se eventualnom pobjedom protiv Kosova odvoji na tri boda prednosti ispred Islanda i tako iskupi za poraz od Islanda u lipnju.

Finska je odigrala zaista dobru utakmicu, obrana je na čelu s vratarom Hradeckym bila maestralna, Islanđani unatoč ogromnom pritisku nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Pobjedu Finskoj donio je Alexander Ring već u osmoj minuti prekrasnim golom iz slobodnog udarca. Iako su Islanđani dominirali, do kraja susreta Finci su imali nekoliko prilika za udvostručenje vodstva, ali mreže se više nisu tresle, Finska dolazi do prve pobjede u skupini I.

Do uvjerljive pobjede na stadionu Partizana u Beogradu stigla je Srbija protiv Moldavije. Slavili su domaćini 3:0, a dodatno veselje izazvala je činjenica da je pretposljednja Gruzija izvukla remi protiv Irske čime je Srbija na vrhu skupine D došla do dva boda prednosti ispred Iraca.

Povela je Srbija već u 20. minuti, Kolarov je s lijeve strane poslao prizemnu loptu prema jedanaestercu gostiju, loptu je krivo zahvatio Kostić, ispala je to dobra asistencija za Mijata Gaćinovića, napadač Kovačevog Eintrachta lijepo zabija za vodstvo Srbije.

Deset minuta kasnije bilo je već 2:0, ovog je puta Gaćinović asistirao, a Kolarov pospremio loptu u mrežu Moldavaca. Za konačnih 3:0 zabio je Mitrović desetak minuta prije kraja susreta, dodavač je bio Kostić.

U utorak Srbe očekuje možda i ključna utakmica u skupini, idu u goste Irskoj, koji su večeras imali od četvrte minute i pogotka Duffyja vodstvo u gostima kod Gruzije, ali pola sata kasnije za konačnih 1:1 zabio je Kazaišvili. Prvi put u devetom međusobnom ogledu Irska nije uspjela svladati Gruziju.

Albanija je tek u drugom poluvremenu uspjela slomiti Lihtenštajn u Elbasanu i tako izbjeći sramotu. U 54. minuti domaćini su poveli pogotkom Roshija, za konačnih 2:0 zabio je Agolli u 78. minuti.