Branimir Korać • nedjelja, 03.09.2017.

Cerezo Osaka prošla je u polufinale japanskog YBC kupa nakon što je remizirala u gostima kod Urawe 2:2. Prvi dvoboj u Osaki završen je bez pogodaka, a u uzvratu strijelac je bio i Matej Jonjić...

Bivši branič Hajduka, Zadra i Osijeka, Matej Jonjić, nastavlja s dobrim igrama u Cerezo Osaki. Jonjić je bio među strijelcima u uzvratnom dvoboju četvrtfinala YBC kupa protiv Urawe u kojem je Osaka u gostima odigrala 2:2 i tako došla do rezultata koji joj garantira mjesto u polufinalu.

Jonjić je bio strijelac već u desetoj minuti kada je Yusuke Maruhashi ubacio iz kornera, a Jonjić na drugoj vratnici putno sam glavom ugurao loptu u mrežu.

Upravo Maruhashi povisio je na 2:0 uoči odmora da bi u drugom dijelu Muto i Koroki poravnali na 2:2 i unijeli neizvjesnost u zadnjih 20 minuta. Tamo je ipak Cerezo Osaka sačuvala svoju mrežu i izborila prolaz.

Jonjić je odradio cijelu utakmicu u pobjedničkom sastavu.