Dario Dodić • subota, 16.09.2017.

Nogometaši Bayerna uvjerljivom su pobjedom u četvrtom kolu Bundeslige protiv Mainza isprali gorak okus poraza od Hoffenheima u prošlom kolu. Nakon pobjede u prošlom kolu porazima se vratio Eintracht Nike Kovača...

Aktualni prvaci Njemačke, nogometaši Bayerna, vratili su se prvenstvenim pobjedama. Nakon poraza od Hoffenheima u prošlom kolu, na svojoj Allianz Areni Bavarci su dominantnom predstavom svladali Mainz.

Iako je moglo biti i puno gore za goste, Bayern je na kraju slavio s 4:0, Bavarci su na gol Mainza uputili čak 27 udaraca.

Poveo je Bayern već u 11. minuti - dugo je trajala opsada Mainzova gola, na kraju lopta dolazi do Müllera, čiji udarac minimalno skreće Robben i vara gostujućeg vratara Adlera. Nizozemac je polovicom prvog dijela svojim drugim pogotkom povisio na 2:0. Sjajnom ga je loptom uposlio Kimmich, Robben izlazi sam pred Adlera i lijepo ga prebacuje za povećanje vodstva Bavaraca.

U nastavku su asistenti ostali isti, no promijenio se strijelac. U 50. minuti Müller asistira Lewandowskom za 3:0, 15-ak minuta prije kraja Poljak zabija za konačnih 4:0, asistent je bio Kimmich.

Eintracht Nike Kovača i dalje muku muči s realizacijom. Na svojoj Commerzbank-Areni Eintracht je poražen od Augsburga, gosti su slavili 2:1.

Ponovno su domaćini imali more prilika, ali realizacija, kao i toliko puta prošle i ove sezone, nije bila na bundesligaškoj razini.

Kada ne zabiješ - primiš gol, staro je nogometno "pravilo", koje je još jednom potvrđeno. Augsburg je krasnim pogotkom Maxa u 20. minuti. S desne je strane slobodnjak par metara od korner-zastavice izveo Max, loptu nitko nije dirao na putu do gola, na dušu vratara Hradeckog lopta ulazi u lijevi kut Eintrachtova gola.

Još jednim krasnim golom Augsburg je povisio na 2:0. Igrala se 77. minuta kada je Caiuby sjajno pogodio s 20-ak metara. Kovač je još jednom pokazao dobar nos za promjene, u igru je ubacio Jovića, koji je u 79. glavom zabio za 1:2, ali nije to bilo dovoljno za Eintracht koji je upisao drugi prvenstveni poraz.

Ante Rebić ušao je u igru u 46. minuti, ali nije uspio spasiti domaćine poraza.

Schalke je do treće prvenstvene pobjede došao na gostovanju kod Werdera u Bremenu i to preokretom. Poveli su domaćini pogotkom Sanea u 20. minuti, ali već dvije minute kasnije Schalke dolazi do izjednačenja - strijelac za goste bio je domaći igrač, Veljković glavom šalje loptu u vlastitu mrežu.

Pobjedu gostima donio je snalažljivi Goretzka u 83. minuti susreta.

All Goals & highlights HD SV Werder Bremen 1... by tansoula911

Pobjedu je upisao i Stuttgart, koji je na svojoj Mercedes-Benz Areni s minimalnih 1:0 svladao Wolfsburg. Strijelac jedinog pogotka bio je Akolo u 42. minuti. Josip Brekalo za domaćine je odigrao posljednjih 25 minuta.