Petar Jenjić • subota, 16.09.2017.

Danas je odigrano pet utakmica 5. kola iz kojih vrijedi izdvojiti visoku 6:0 pobjedu Manchester Cityja u gostima kod Watforda uz tri pogotka Sergija Aguera. Bilićev West Ham odigrao je bez pogodaka u gostima kod West Bromwich Albiona, dok se Liverpool ispromašivao protiv Burnleyja i osvojio samo bod...

Crystal Palace - Southampton 0:1

Prva utakmica dana odigrana je na Selhurst Parku gdje je debi na klupi Crystal Palacea imao nekadašnji engleski izbornik Roy Hodgson, međutim, neće ga pamtiti po dobrom. Njegova nova momčad i u petoj utakmici nove sezone nije postigla pogodak, upisala peti poraz te tako postala prva ekipa koja je upisala pet poraza u prvih pet kola nove sezone bez postignutog pogotka.

Bolji je od Crystal Palacea bio Southampton s minimalnih 1:0 i tako upisao drugu pobjedu u sezoni. Trenutak odluke dogodio se već u 6. minuti utakmice. Dušan Tadić je probio desnu stranu i pucao iskosa, loptu je odbio domaći vratar, no odbila se samo do Stevena Daviesa koji je pospremio u mrežu.

Iako su obje momčadi imale svoje prilike u nastavku utakmice, mreže su do kraja utakmice mirovale i rezultat se nije promijenio.

Steven Davis score for Southampton v... by LIVESPORT_BG

Liverpool - Burnley 1:1

Samo jedan bod osvojili su na Anfieldu nogometaši Liverpoola koji su remizirali s Burnleyjem 1:1. Potpuno su dominirali kroz veći dio susreta, uputili ukupno 35 udaraca i imali 71% posjeda lopte, no do pobjede nisu uspjeli doći.

Redsi su očekivano igrali izrazito napadački i na suparničkoj polovici, ali od jalovog presinga nisu uspijevali stvoriti značajniju prigodu prema golu Nicka Popea.

Međutim, gotovo iz ničega, iz prve prave prilike, gosti su došli u vodstvo. Igrala se 27. minuta, Rob Brady je nakon skoka spustio loptu za Scotta Arfielda koji je potpuno neometan s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut.

Nije se dugo trebao čekati odgovor Liverpoola, samo tri minute kasnije Mohamed Salah krasno je primio dugačko dodavanje Emre Cana, okrenuo jednog braniča i poentirao za izjednačenje. Još su nekoliko puta domaćini bili opasni po gol Burnleyja u prvom poluvremenu, no vratar gostiju uvijek je bio na pravom mjestu.

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme igralo se pred vratima Burnleyja, Liverpool je visoko pritisnuo u potrazi za pogotkom, konstantno bio opasan, ali bez pogotka. Nekoliko puta vrlo dobro reagirao je Nick Pope i spasio goste poraza. Uslijedilo je nekoliko vrlo dobih minuta gostiju koji su najbliže novom pogotku bili u 81. kada je udarac Meeja s crte očistio Alexander-Arnold.

Najveću priliku za pobjedu imao je Solanke nakon proigravanja Arnolda, no napadač Liverpoola iz blizine je pogodio gredu. Dejan Lovren odgledao je utakmicu s klupe.

Liverpool vs Burnley 1-1 All Goals & Highlights... by try-akatsuki

Newcastle - Stoke City 2:1

Do treće uzastopne pobjede i devetog boda stigao je Newcastle koji je na domaćem terenu bio bolji od Stokea s 2:1 koji tako ostaje na jednoj pobjedi i dva remija. Ovom pobjedom skočili su barem privremeno na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Na prvi pogodak čekali smo 19 minuta, a u vodstvo je došao Newcastle. Domaćin je lijepo kombinirao, lopta je stigla na desnu stranu za Matta Ritchieja čiji oštar ubačaj na pet metara dolazi do Christiana Atsua koji skreće loptu u mrežu.

Do izjednačenja gosti su došli u 57. minuti, sjajnim, preciznim udarcem s dvadesetak metara opalio je Xherdan Shaqiri i matirao vratara Newcastlea. Međutim, desetak minuta kasnije domaćin se vratio u vodstvo, Ritchie je ubacio iz kornera, a Jamaal Lascelles glavom skrenuo loptu u gol.

Watford - Manchester City 0:6

Do četvrte pobjede u pet utakmica glatko je stigao Manchester City koji je potpuno pregazio Watford sa 6:0. Prvo ime susreta je Sergio Aguero koji se tri puta upisao u strijelce. Ovo je ujedno i prvi poraz Watforda u novoj sezoni nakon što su upisali dvije pobjede i dva remija.

U 27. minuti poveo je Manchester City, Kevin De Bruyne je centrirao iz slobodnog udarca, a Sergio Aguero, koji je bio na rubu zaleđa, glavom pospremio loptu u mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije argentinski nogometaš još se jednom upisao u strijelce, ovoga puta nakon sjajne akcije kojoj su prethodila ukradena lopta Gabriela Jesusa i odlično dodavanje Davida Slive. Aguero iz blizine nije imao težak posao. Do kraja poluvremena Građani su postigli još jedan pogodak, strijelac je bio Jesus nakon proigravanja Aguera, no iz usporene snimke vidi se kako je Brazilac bio u nedozvoljenoj poziciji.

U drugom poluvremenu gosti su još tri puta uspjeli zatresti mrežu Watforda. Prvo je u 63. minuti strijelac bio Nicolas Otamendi nakon ubačaja Davida Silve, da bi svojim trećim pogotkom Sergio Aguero povećao na 5:0. Konačan rezultat iz penala postavio je Raheem Sterling.

highlights - Wat MC by goalsarena2017

Huddersfield - Leicester 1:1

Prvi premierligaški dvoboj ove dvije momčadi završio je miroljubivim remijem na stadionu Huddersfielda koji tako i dalje ostaje neporažen na domaćem terenu. S druge strane, Leicesteru je ovo prvi remi u novoj sezoni i trenutno ima četiri boda.

Prvi pogodak na Kirklees stadionu vidjeli smo na samom otvaranju drugog poluvremena. Laurent Depoitre krasno je s loptom pretrčao Harryja Maguirea i matirao Kaspera Schmeichela.

Samo tri minute bilo je potrebno Lisicama za rezultatski povratak, dobili su kazneni udarac nakon prekršaja Chrisa Lowea, a siguran izvođač bio je Jamie Vardy.

WBA - West Ham 0:0

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je na Hawthornsu gdje je Bilićev West Ham uzeo bod protiv West Bromwich Albiona. U utakmici u kojoj su obje momčadi ostale bez prave prilike. Uputile tek po jedan udarac u okvir i nijedna ekipa nije uspijevala uspostaviti dominaciju. Na kraju oba trenera mogu biti zadovoljna osvojenim bodom.