Groetzki u posljednjoj sekundi donio bod Löwenu, PSG i Vardar slavili u gostima

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.09.2017.

Okončano je prvo kolo Lige prvaka, a najdramatičniji nedjeljni dvoboj odigran je u Njemačkoj gdje je Rhein Neckar Löwen u posljednjoj sekundi izvukao remi s Barcelonom...

U najzanimljivijem meču prvog kola grupne faze Lige prvaka, u Mannheimu su se sastali Rhein Neckar Löwen i Barcelona, a dvoboj je završio neodlučeno 31:31. Domaćin može biti puno zadovoljniji tim ishodom s obzirom na to kako se susret odvijao.

Na poluvremenu Barcelona je vodila s uvjerljivih 18:12 da bi Nijemci odlično otvorili drugo poluvrijeme i smanjili na samo gol zaostatka. U završnici susreta Barcelona je bila prisiljena na igru s igračem manje i to je domaćin iskoristio. Iako je sedam sekundi prije kraja Dika Mem doveo goste u vodstvo 31:30, uzvratio je odmah na drugoj strani Patrick Groetzki i pogotkom sa sirenom donio bod svojoj momčadi.

"U prvom poluvremenu igrali smo loše u obrani i napravili previše pogrešaka. Nakon odmora ritam je bio jači, možemo biti zadovoljni bodom s obzirom da smo većim dijelom susreta bili u zaostatku", tvrdi Nikolaj Jacobsen.

Kod pobjednika istaknuli su se Hendrik Pekeler sa sedam golova, Andre Schmid sa šest te Patric Groetzki s pet. Kod gostiju Dika Mem zabio je sedam golova, a po pet su dodali Timothey N'Guessan i Raul Entrerrios.

Nantes je dobro odradio startni posao na svom parketu protiv Szegeda. Momčad Thierryja Antija odnijela je pobjedu 30:26 u dvoboju koji je konstantno prolazio u vodstvu Francuza od završnice prvog dijela kada je domaćin napravio preokret.

Szeged je bolje krenuo u utakmicu i poveo s 5:1, međutim Nantes se probudio na vrijeme i već do završnice prvog dijela imao prednost od tri pogotka. U nastavku susreta domaćin je rutinski odrađivao posao i Szeged se nije uspio spustiti ispod dva gola zaostatka.

"Bili smo vrlo uzbuđeni uoči ovog dvoboja, bilo je vrlo teško i neizvjesno protiv odlične momčadi. Szeged je sjajno otvorio utakmicu, ali nismo paničarili i uspjeli smo se vratiti u susret", govorio je nakon dvoboja Rock Feliho.

Iskusni Dominik Klein kod pobjednika postigao je šest golova, a kod Mađara Zsolt Balogh zabio je pet pogodaka.

Sporting iz Lisabona krenuo je pobjedom u Istanbulu gdje je bio bolji od Bešiktaša. Nakon što je uspješno prošao kroz kvalifikacije, pokazao je već u prvom kolu da nije slučajno u Ligi prvaka.

U Turskoj je odigrao vrlo dobru utakmicu i zasluženo slavio 30:26. Turci su dosta griješili, a Portugalci to znali iskoristiti i kazniti.

"Dobrim ulaskom u utakmicu stekli smo kontrolu nad rezultatom. U drugom poluvremenu igrali smo solidno u obrani te kroz kontranapade stvarali im probleme", tvrdi Tiago Rocha.

U pobjedničkom sastavu Pedro Portela postigao je osam golova, a Ivan Nikčević dodao je šest, Tiago Rocha pet. Kod Bešiktaša Ramazan Döne bio je strijelac deset puta, a Mijo Tomić dodao je jedan gol.

Branitelj naslova odlično je otvorio grupnu fazu i odnio pobjedu s gostovanja u Poljskoj. Vardar je svladao Wislu 26:22, vratio se nakon problema s ozljedom Luka Cindrić i pomogao Makedoncima da odrade ovo neugodno gostovanje.

Ovo je šesta uzastopna pobjeda Vardara u Ligi prvaka. "Kontrolirali smo utakmicu u prvom poluvremenu, igrali dobro u obrani i napadu, a Wisla je imala svoju priliku početkom drugog dijela kada je postigla četiri gola u nizu. Na kraju je presudilo naše iskustvo, igrači s klupe dali su sve od sebe i došli smo do pobjede", kaže Ivan Čupić.

Najbolji kod Vardara bio je Vuko Borozan s pet golova, Ivan Čupić dodao je tri, a po dva Cindrić i Karačić. Kod Poljaka Michal Daszek bio je strijelac šest puta, a Šime Ivić četiri puta.

Zvučan dvoboj odigran je u Njemačkoj gdje je THW Kiel ugostio PSG, a Parižani su bili uspješniji s 25:22. Nakon bezuspješnog prošlosezonskog pohoda na naslov prvaka Europe, Parižani imaju novi pokušaj, a put prema tome otvoren je vrijednom pobjedom.

Nije bilo većih problema za PSG u ovom susretu, vodio je od početka do kraja i nije dopustio Kielu da napravi preokret i odvede utakmicu u svoj vode.

Po 14 obrana imali su Landin na jednoj i Corrales na drugoj strani, kod PSG-a najefikasniji bio je Sander Sagosen sa šest golova, a po pet su dodali Mikkel Hansen i Uwe Gensheimer. Kod Kiela Marko Vujin postigao je pet pogodaka.