Medveščakova pozitivna serija nastavljena u Češkoj, u produžetku svladan Znojmo

Branimir Korać • nedjelja, 24.09.2017.

U šestom kolu EBEL lige hokejaši Medveščaka upisali su pobjedu na gostovanju kod Znojma. Nastavili su tako pozitivnu seriju koju su započeli u četvrtom kolu kod Dornbirna...

U prva tri kola EBEL lige Medveščak je bio bez pobjede, otkinuo je samo jedan bod, ali nakon toga ipak je uhvatio pravi ritam i počeo skupljati bodove. U šestom kolu stigao je i do treće uzastopne pobjede, ovaj put svladao je u gostima Znojmo.

Dva puta Česi su se vraćali u utakmicu, ali treći put Medveščak je zabio u produžetku i tako stigao do pobjede.

Samo minutu gosti su bili u vodstvu nakon što je Tero Koskiranta zabio za vodstvo. Već minutu kasnije Colton Yellow Horn poravnao je na 1:1.

I u drugoj dionici Medveščak je stigao do vodstva, no nije dugo održao prednost. Tomaš Netik bio je strijelac u 27. minuti, a pet minuta kasnije Petr Mrazek vratio je Znojmo u egal.

Domaćin je bio opasniji, imao puno više udaraca na gol, ali nije uspio slaviti. Čak štoviše u produžetku je Michael Boivin zabio za 3:2 i pobjedu Medveščaka.

Imali su domaćini čak 38 udaraca na gol, 20 više od Medveščaka, no Drew MacIntyre bio je vrlo raspoložen i spasio je svoju momčad.

S ova dva boda Medveščak je na osam bodova i na osmom mjestu, a sljedeće gostovanje imat će 1. listopada u Salzburgu.