Dario Dodić • nedjelja, 01.10.2017.

Nedjeljni program sedmog kola talijanske Serie A započeo je golovima bogatim utakmicama. Inter je zahvaljujući golovima Marcela Brozovića slavio kod Beneventa, uvjerljive pobjede su upisali Lazio i Napoli, dok je Fiorentina povela pa izgubila od Chieva...

Probudio se Marcelo Brozović! Nakon niza utakmica u kojima je pružao toplo-hladno predstave u dresu Intera, koje su istini za volju više bile hladne nego tople, hrvatski je reprezentativac napokon odigrao na razini na kojoj svi znamo da može igrati.

Dobio je priliku od prve minute zaigrati za Inter u gostima kod Beneventa, priliku je objeručke prihvatio i dvama pogocima donio pobjedu Interu.

Domaćini su odigrali još jednu hrabru i otvorenu utakmicu, ali su i u sedmom kolu upisali poraz. Ako ništa, pogotkom su udvostručili konto postignutih golova. Imali su nogometaši Beneventa dosta lijepih prigoda, ali izostala je kvalitetna realizacija, mogli su možda dohvatiti i bod.

Svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu, Inter je poveo nakon nešto manje od 20 minuta igre kada je Candreva ubačajem pronašao Brozovića, hrvatski reprezentativac glavom pogađa za 1:0 gostiju. Brozović je vrlo brzo postigao i svoj drugi pogodak, igrala se 22. minuta kada je sjajno iz slobodnog udarca pogodio za 2:0. Za konačnih 2:1 zabio je D'Alessandro u završnici prvog dijela.

Brozović i Ivan Perišić odigrali su svih 90 minuta za goste.

Uvjerljivu pobjedu je u Rimu na Olimpicu upisao Lazio. Sa 6:1 su Rimljani svladali Sassuolo. Zanimljivo je da su gosti poveli iz najstrože kazne, strijelac je bio Berardi, nakon čega Lazio zabija šest golova za veliku pobjedu.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Alberto je zabio za 1:1. Na otvaranju drugog dijela u 56. i 57. minuti De Vrij i Alberto zabijaju drugi i treći gol Rimljana nakon čega su se gosti raspali. Dva je pogotka zatim postigao Parolo, a kakva bi to utakmica bila da se u strijelce nije upisao i Ciro Immobile - sjajni napadač Lazija zabio je za konačnih 6:1 iz penala u 81. minuti.

Laganu je pobjedu u ranijem terminu upisao i Napoli koji je nakon sedam kola i dalje stopostotan. U gotovo revijalnom tonu na San Paolu Napoli je slavio s 3:0 protiv Cagliarija.

Pogotke za domaćine postigli su Hamšik i Mertens u prvom dijelu te Koulibaly u nastavku. Marko Rog odigrao je posljednjih 20 minuta za Napoli. Napoli je postao prva momčad u povijesti Serie A koja je prvenstvo otvorila sa sedam pobjeda u sedam kola uz postignutih minimalno 25 golova.

Chievo je, pak, na svom Marc'Antonio Bentegodi stadionu u Veroni preokretom protiv Fiorentine došao do sva tri boda. Povele su Viole već u šestoj minuti, strijelac je bio Simeone. Junak domaćih bio je Castro, koji pogocima u 25. i 46. minuti donosi pobjedu Chievu. Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u dresu Fiorentine.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...