Cedevita u derbiju petog kola ABA lige u Domu sportova svladala Crvenu zvezdu

Branimir Korać • nedjelja, 22.10.2017.

Najzanimljiviji susret petog kola ABA lige bio je na rasporedu u Zagrebu gdje je Cedevita ugostila Crvenu zvezdu i upisala pobjedu 79:74. U završnici susreta domaćin se bolje snašao, imao mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i zasluženo je slavio...

Posve izjednačen i neizvjestan dvoboj odigrali su Cedevita i Crvena zvezda s odlukom u samoj završnici. Domaćin je na kraju bio uspješniji sa 79:74 i tako Beograđanima nanio drugi ovosezonski regionalni poraz. Isto tako Cedevita je prekinula svoju lošu seriju te se vratila na pobjednički put.

Ne računajući hrvatsko prvenstvo gdje je slavila u Sinju protiv skromnog Alkara, Cedevita je imala četiri uzastopna poraza u ABA ligi i Eurokupu, no posljednji susret protiv Darušafake u Istanbulu pokazao je neke pozitivne pomake što je potvrđeno u srazu s Beograđanima.

Kao što se i očekivalo, cijelim tijekom susreta vodila se velika bitka bez posebnih odvajanja na obje strane. Jedino značajnije odvajanje imala je Cedevita početkom druge četvrtine kada je u odličnoj roli Chrisa Johnsona pobjegla na 28:20.

Do odlaska na odmor Crvena zvezda uspjela se vratiti u utakmicu, čak je u završnici poluvremena nakratko i povela da bi Krušlin s linije slobodnih bacanja postavio 39:39 s kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu odluka je pala u samoj završnici. Nakon što je Andrija Stipanović ubacio dva slobodna bacanja za 73:72, Dobrić je na drugoj strani promašio tricu, a 30 sekundi prije kraja Nichols je zabio za plus tri.

Vrlo brzo postalo je jasno kako će domaćini slaviti, Rochestie nije realizirao napad, uslijedio je brzi prekršaj na Stipanoviću koji je precizan s linije slobodnih bacanja i do kraja susreta domaćin je mirno zadržao prednost.

U Cedevitinom sastavu Džanan Musa ubacio je 17 poena, a Kevin Murphy dodao je 14 poena. Kod Crvene zvezde Taylor Rochestie ubacio je 18 poena dok je Milko Bjelica dodao 12 poena.