Petar Jenjić • utorak, 24.10.2017.

Odigrana su prva četiri susreta trećeg kola Eurolige. Žalgiris se s gostovanja iz Barcelone vraća s punim plijenom, kao i Olympiakos koji je Spahijinom Maccabiju nanio prvi poraz. Real je na krilima Luke Dončića svladao Armani Milano, dok je Himki, kojeg su predvodili James Anderson i Aleksej Šved, bio bolji od Crvene zvezde...

Himki - Crvena zvezda 85:78

Na krilima Jamesa Andersona i Alekseja Šveda Himki je na domaćem terenu svladao beogradsku Crvenu zvezdu 85:78. Ruska momčad tako je ostala na stopostotnom učinku ove sezone, dok Zvezda ima jednu pobjedu i dva poraza.

Prva četvrtina i dio druge pripala je gostujućoj momčadi koja je na poluvrijeme otišla s minimalnom prednošću (44:43). Utakmica se okrenula u nastavku, Himki je igrao sve bolje i vrlo brzo je prelomio susret u svoju korist. Predvođen Andersonom i Švedom napravio je dvije serije 8:0 i 9:0, a do kraja utakmice gosti su uspjeli tek ublažiti poraz.

James Anderson zaključio je susret s 24 poena i pet skokova, dok je Aleksej Šved dodao 18 koševa i devet asistencija. Najbolji je kod Zvezde bio Milko Bjelica s 15 koševa i pet skokova.

Maccabi Tel Aviv - Olympiakos 68:69

Iz dvoboja dviju neporaženih momčadi kao pobjednik je izašao grčki Olympiakos koji je slavio s minimalnih 69:68. Nakon dvije domaće pobjede, ovo je prvo slavlje grčke momčadi u gostima, dok Spahijin Maccabi nije uspio nastaviti s pobjedama i dobrim ulaskom u sezonu.

Tijekom susreta nijedna momčad nije vodila dvoznamenkastom razlikom i bilo je jasno kako će se utakmica odlučivati u posljednjim minutama. Nešto bolje igrali su gosti koji su minutu i pol prije kraja imali šest koševa viška (69:63). Iako se Maccabi uspio spustiti na poen minusa i zakomplicirati utakmicu, Olympiakos je izdržao pritisak i došao do pobjede.

Jedini dvoznamenkast u redovima pobjednika bio je Georgios Printezis s 21 poenom. Najbolji je kod Maccabija bio Norris Cole s 22 koša i sedam skokova, Pierre Jackson je dodao 14 poena.

Barcelona - Žalgiris 75:81

Dobrom predstavom u srcu Katalonije Žalgiris je svladao Barcelonu rezultatom 81:75 i tako upisao drugu pobjedu ove sezone. S druge strane, domaćin nakon pobjede kod Panathinaikosa u prvom kolu ne zna za slavlje i trenutno je na omjeru 1-2.

Vrlo dobra obrana Litavaca otežala je Barceloninu napadačku igru. Žalgiris je bio kudikamo bolja momčad kroz cijeli susret i zasluženo je došao do pobjede. Na poluvremenu je imao šest koševa viška (45:39), da bi u 34. minuti došao i do najvećih deset razlike (70:60). Barcelona je pokušala, ali se nije uspjela vratiti do kraja utakmice.

Goste je do pobjede predvodio Vasilije Micić s 20 koševa i osam dodavanja, a Kevin Pangos je dodao 16 koševa. Adam Hanga s 19 koševa i deset skokova bio je najbolji kod domaćina, za kojeg je Ante Tomić dodao tri poena, skok i tri asistencije za pet i pol minuta na terenu.

Real Madrid - Armani Milano 100:90

Treću pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Real Madrida koji su na domaćem parketu bili bolji od talijanskog Armani Milana 100:90. To je ujedno i treći poraz gostiju koji i dalje traže svoju prvu pobjedu u sezoni.

Domaćin je susret prelomio vrlo dobro odigranom trećom četvrtinom nakon koje povratka za Milano nije bilo. Istaknuo je to nakon susreta i junak Luka Dončić: "Bila je ovo jako teška utakmica za nas, igrali su jako dobro i pružili dobar otpor. U trećoj četvrtini smo malo ubrzali, počeli bolje skakati i na kraju smo došli do zaslužene pobjede."

Dončić je zaključio susret s 27 koševa, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte, Facundo Campazzo je dodao 14 koševa i šest asistencija. Goste su s 20 poena predvodili Andrew Goudelock i Arturas Gudaitis (sedam skokova).