Igokea pobjeđuje i bez Wrighta, Budućnost sačuvala vrh ljestvice

Branimir Korać • nedjelja, 29.10.2017.

U dva nedjeljna susreta u ABA ligi do pobjede su došli Igokea i Budućnost koji su bili uspješni u susretima protiv FMP-a i Petrol Olimpije...

Igokea je nakon dva uzastopna poraza ponovno počela pobjeđivati i svladala je u svojoj dvorani FMP sa 75:65. Dobar nastup domaćina koji je dobro krenuo u susret i rano stvorio razliku te do kraja susreta nije ispuštao vodstvo. Tijekom drugog poluvremena FMP se nije uspio spustiti ispod pet poena zaostatka i Igokea je lakoćom slavila.

"Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi, a mi smo odigrali ispod svake razine. Očekivali smo tešku utakmicu i nakon odlaska Wrighta iz Igokee, pripremali se za takav susret, ali ne dovoljno dobro", istaknuo je trener FMP-a Vladimir Jovanović.

U pobjedničkom sastavu po 14 poena upisali su Vuk Radivojević i Marko Ljubičić dok je Robert Rikić dodao deset poena i sedam skokova. Kod FMP-a Aleksa Radanov ubacio je 16 poena uz četiri skoka, a po 12 poena upisali su Filip Čović (šest asistencija) i Michael Ojo (devet skokova).

Budućnost je stigla do pete pobjede i nalazi se i dalje na vrhu lige kao jedina momčad sa samo jednim porazom. U Ljubljani je slavila 88:79, a susret je usmjerila na svoju stranu odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme gdje je stvorila visoku prednost koju domaćin nije uspio okrenuti.

"Malo smo poletjeli nakon posljednjih pobjeda i zato nismo odigrali dobro u obrani. Međutim svejedno smo došli do vrlo važne pobjede", rekao je nakon susreta Aleksandar Džikić.

Kod Budućnosti Zoran Nikolić upisao je 16 poena i sedam asistencija, a 13 poena ubacio je Nemanja Gordić koji je dodao i pet asistencija. Kod poraženih Devin Oliver bio je na pragu triple-doublea s 19 poena, 11 skokova i osam asistencija, Jan Špan dodao je 14 poena, a Roko Badžim sedam poena i dva skoka.