Bundesliga, 11. kolo, 03.11.2017, 20:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 2:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Luka Medić • petak, 03.11.2017.

Prvi dvoboj 11. kola Bundeslige odigran je u Frankfurtu, a domaći Eintracht slavio je protiv Werdera iz Bremena s 2:1...

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač radi odličan posao u Eintrachtu. Klub iz grada s Meine posljednji poraz upisao je krajem rujna, a od tada je upisao tri pobjede i dva remija, uključujući 2:2 protiv Borussije. Novu pobjedu Eintracht je upisao pred svojim navijačima protiv Werdera 2:1. Bremenska momčad loše je ušla u sezonu, u 11 utakmica nije upisala nijednu pobjedu, a s pet bodova drži pretposljednje mjesto na tablici. Gori je samo Köln. Hrvatski nogometaš u dresu Eintrachta Ante Rebić odigrao je 76 minuta za pobjedničku momčad, a postigao je i prvi pogodak na utakmici.

Nakon mirnog otvaranja, domaćini su do prednosti stigli iz prve prave prilike na utakmici u 17. minuti. Eintracht je imao dosta sreće u cijeloj akciji, nekoliko puta odbijena lopta odbijala se točno u noge domaćih igrača, a na koncu je jedna loptu koja je bila prejaka za Willemsa stigla do Rebića. Povratnik u hrvatsku nogometnu reprezentaciju nije puno razmišljao s 15-ak metara udarcem iz prve efektivno je pogodio suprotnu stranu za vodstvo domaćih 1:0. Četvrti je to pogodak Rebića u ovoj sezoni Bundeslige.

No, samo osam minuta kasnije gosti su uspjeli izjednačiti, također, uz dosta sreće. Nakon jednog kornera u kaznenom prostoru domaćih nastala je gužva u kojoj se najbolje snašao Moisander koji je nekako uspio ugurati loptu u mrežu. Do kraja poluvremena gosti su mogli i do preokreta, no Hradecky je briljirao na domaćem golu. U nekoliko minuta obranio je pokušaje Junuzovića, Krusea i Eggesteina. Od te tri ističe se prva kada je Junuzović imao veliku priliku, ostao je ispred domaćeg vratara na desetak metara od vrata, no Hradecky je pravovremeno izašao i sjajnom obranom spasio svoju mrežu.

U drugom dijelu Eintracht se probudio i krenuo po pobjedu, ali iz nekoliko dobrih prilika domaćini nisu uspjeli doći do novog vodstva. No, na samom kraju utakmice, ipak su uspjeli postići pogodak i doći do velika tri boda nakon što je u 89. minuti susreta Tawatha točnim dodavanjem u sami peterac pogodio natrčalog Hallera koji je u maniri pravog strijelca jednim potezom poslao loptu iza Pavlenke i tako svojoj momčadi donio pobjedu.

Nakon 11 kola Eintracht se nalazi na petom mjestu s 18 bodova, dok je Werder ostao pretposljednji s pet bodova iz 11 utakmica. U idućem kolu Eintracht gostuje kod Hoffenheima dok će Werder dočekati Hannover.