Real Betis
Real Betis 2:2 Getafe
Getafe

Luka Medić • petak, 03.11.2017.

U prvom dvoboju 11. kola španjolske Primere Betis i Getafe odigrali su neriješeno 2:2, iako su gosti do 68. minute imali prednost od 2:0...

Zanimljivu utakmicu u Sevilli odigrali su Betis i Getafe. Bila je to utakmica u kojoj je Betis cijelu utakmicu bio puno bolja momčad i stvarao prilike, no u prvom dijelu susreta domaćinima je nedostajalo preciznosti. Gosti su pak, u svih 90 minuta uputili svega dva udarca u okvir domaćih vrata, a oba su završila u mreži. Getafe je ove sezone pokazao kako mu ide igranje u gostima, a ovo mu je već četvrti neriješeni susret od šest odigranih utakmica u gostima.

Gosti su poveli iz prve prave prilike na utakmici u 18. minuti i to iz prekida. Slobodan udarac 20-ak metara od gola izveo je Antunes, a u domaćem kaznenom prostoru najbolje se snašao Bergara koji je glavom poslao loptu u mrežu. 15-ak minuta kasnije već je bilo 2:0, nakon što je Portillo u kaznenom prostoru domaćih stigao do jedne odbijene lopte i preciznim udarcem poslao ju je iza Adanovih leđa.

Domaći sastav nije bio raspoložen u prvom dijelu, ali je zato u nastavku susreta sve nadoknadio. Ključni trenutak susreta dogodio se u 63. minuti kada je strateg domaćih Setien napravio dvostruku zamjenu i u igru umjesto Toscei Camarase ubacio Sanabriju i Boudebouza. Već tri minute kasnije Betis je smanjio, a nakon dodavanja Tella precizan je s vrha kaznenog prostora bio Sanabria, paragvajski nogometaš koji je igru ušao pet minuta ranije.

Nekoliko minuta prije kraja susreta Tello je ponovno u ulozi asistenta, ali ovog puta pronašao je drugog igrača koji je ušao u 63. minuti, Boudebouza, a alžirski nogometaš odlučio se za izravan udarac s oko 20 metara. I dobro je odabrao, udarac je završio u maloj mrežici za još jedan bod na kontu momčadi iz Seville.

Nakon 11 kola Betis je na osmom mjestu sa 17 osvojenih bodova. Getafe se s novim bodom popeo na deseto mjesto i sada ima 13 bodova. U idućem kolu Betis gostuje kod Eibara, Getafe dočekuje posljednji Alaves.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...