Split nakon produžetka bolji od Vrijednosnica Osijek, Škrljevo lako protiv Alkara

Petar Jenjić • subota, 04.11.2017.

Odigrane su dvije utakmice petog kola HT Premijer lige u kojima su do pobjeda stigli domaćini. Split je na domaćem parketu nakon produžetka bio bolji od Vrijednosnica Osijek, dok se Škrljevo bez većih problema obračunalo s Alkarom...

Treću pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Škrljeva koji na domaćem parketu nisu imali prevelikih problema s Alkarom. Slavljem 82:66 nanijeli su Sinjanima četvrti uzastopni poraz.

Domaćin se nijednom tijekom utakmice nije našao u zaostatku, rutinski kontroliravši rezultat. Na kraju prvog poluvremena imao je 15 koševa viška (46:31), gosti su se uoči posljednjih deset minuta uspjeli malo primaknuti, no više nije išlo.

Do slavlja su domaćina predvodili Brian Williams i Jasmin Perković (osam skokova) s po 19 koševa, dok je blizu triple-double učinka bio Dino Stipčić s deset koševa, deset skokova i sedam asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Dajuan Graf sa 17 poena.

Split se na Gripama namučio s Vrijednosnicama Osijek, ali je ipak uspio slaviti nakon produžetka rezultatom 100:91. Druga je to pobjeda Žutih u sezoni čime sada imaju omjer 2-2, naspram Osječana koji su na dvije pobjede i tri poraza.

Domaćin je gotovo svih 40 minuta regularnog dijela hvatao zaostatak za Brokerima koji su imali i 14 koševa viška. Michaelyn Scott je tricom početkom posljednje minute donio Split izjednačenje, a rezultat se do isteka vremena nije promijenio. U dodatnih pet minuta istaknuo se Domagoj Kanaet s deset poena, a domaćin je bez problema iskontrolirao rezultat i zaključio susret pobjedom.

Michaelyn Scott s 20 koševa i osam asistencija te Goran Filipović s 18 poena bili su najučinkovitiji u redovima pobjedničke momčadi. Bruno Markulin s 25 koševa i Venkatesha Jois s 23 poena, 12 skokova i sedam asistencija predvodili su Brokere.