40 poena Martina Junakovića u pobjedi Zagreba nad Kaštelima

Petar Jenjić • nedjelja, 05.11.2017.

Košarkaši Zagreba upisali su drugu pobjedu sezone u HT Premijer ligi. Na svom su terenu sa 101:86 bili bolji od posljednjeplasiranih Kaštela predvođeni Martinom Junakovićem koji se još jednom istaknuo odličnom napadačkom utakmicom...

Drugu pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Zagreba koji su na domaćem parketu bili bolji od posljednjeplasiranih Kaštela. Mravi su bez većih problema slavili rezultatom 101:86 i tako nanijeli još jedan poraz momčadi koja, uz Jazine, jedina još ne zna za pobjedu ove sezone.

Već je u prvoj četvrtini Zagreb ubacio 32 poena i imao 15 koševa viška, razliku koja je do kraja prvog poluvremena još malo narasla (56:37). Gosti do kraja susreta nisu ozbiljnije zaprijetili, uspjeli su tek malo ublažiti poraz, no prevelike napetosti nije bilo.

Još jednom je Mrave predvodio Martin Junaković koji je susret zaključio s 40 poena (10/15 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 14/16), četiri skoka, 12 asistencija i tri ukradene lopte. Slijedio ga je Ante Krapić sa 16 koševa (2/2 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 0/2).

Gostima nije pomogao niti Aco Mandić koji je susret zaključio s 29 poena (11/13 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 4/4).

• tomahawk9205.11.2017. u 16:47
    nek zadar mjenja bašića za junakovića odmah na polusezoni, ili cibona nek ga vrati i dadne mu šansu. jeftiniji je od amerikanaca i stranaca,a ne može biti gori nikako