Petar Jenjić • nedjelja, 05.11.2017.

Odigrane su još četiri utakmice 12. kola talijanske Serie A. Juventus je uspio izvući pobjedu protiv Beneventa i tako iskoristio remi Napolija u gostima kod Chieva. Roma je u golijadi savladala Fiorentinu, dok je do četvrte pobjede u sezoni stigao Cagliari koji je preokrenuo rezultat protiv Verone. Utakmica između Lazija i Udinesea odgođena je zbog natopljenog terena...

Cagliari - Verona 2:1

Četvrtu pobjedu u sezoni upisali su nogometaši Cagliarija koji su na domaćem terenu okrenuli zaostatak protiv Verone i slavili s 2:1. Za razliku od četvrte pobjede domaćina, gostima je ovo četvrti uzastopni poraz, osmi ukupno.

Gosti su poveli u 7. minuti susreta, Alessio Cerci je ubacio nakon brzo izvedenog kornera, a Bruno Zuculini glavom skrenuo loptu u mrežu.

Već četiri minute kasnije Cagliari je mogao do poravnanja kada je dobio kazneni udarac, no Luca Cigarini nije bio precizan. Ipak, domaćin je došao do poravnanja u 28. minuti kada je nakon ubačaj iz kornera poentirao Luca Ceppitelli.

Rezultat se nije promijenio sve do 85. minute kada je domaćin stigao do potpunog preokreta, za pobjedu i slavlje navijača Cagliarija pobrinuo se Paolo Farago.

Chievo - Napoli 0:0

I nakon 12. kola nogometaši Napolija ostaju neporaženi, ali se s gostovanja kod Chieva vraćaju samo s bodom. Momčad iz Napulja dominirala je kroz gotovo cijeli susret, imala više od 70% posjeda lopte i 17 udaraca prema suparničkim vratima, no do pogotka vrijednog tri boda nije uspjela doći.

Marko Rog odgledao je remi svoje momčadi s klupe.

Fiorentina - AS Roma 2:4

Zanimljiva utakmica odigrana je u Firenci gdje je do pobjede, četvrte uzastopne, stigla Roma koja je svladala Fiorentinu s 4:2. Viole su se dva puta uspijevale vratiti iz zaostatka, ali na kraju su se ipak morale pomiriti s drugim uzastopnim porazom, ukupno šestim.

Pet minuta bilo je potrebno Romi za dolazak u vodstvo, krasnu akciju na dodavanje Stephana El Shaarawyja zaključio je Gerson.

Nije se dugo trebao čekati odgovor domaćina koji je u 9. minuti stigao do poravnanja. Gil Dias je prošao po desnoj strani i oštro ubacio na peterac gdje je natrčao Jordan Veretout i skrenuo loptu u mrežu.

Gerson je ponovno bio strijelac za gostujuću momčad koja se u vodstvo vratila nakon pola sata igre. 39. minuta donijela je novi pogodak, Giovanni Simeone je dobrim udarcem glavom matirao protivničkog vratara i vratio Fiorentinu ponovno na početak.

Rezultat se ponovno promijenio početkom nastavka, opet je u vodstvo stigla Roma. Najviši u skoku nakon kornera bio je Konstantinos Manolas koji poentira glavom za prednost gostiju.

Pobjedu gostujuće momčadi u 87. minuti potvrdio je Diego Perotti. Milan Badelj igrao je do 75. minuti u dresu Fiorentine.

Juventus - Benevento 2:1

Remi Napolija iskoristio je Juventus koji se na domaćem terenu namučio protiv posljednjeplasiranog Beneventa, ali je ipak uspio doći do pobjede 2:1 čime je stigao na samo bod zaostatka za momčadi iz Napulja.

Iako je domaćin očekivano dominirao u uvodnim minutama, iz prvog udarca u okvir Benevento je došlo do vodstva. Lijepo je slobodan udarac u 19. minuti izveo Amato Ciciretti i matirao Szczesnyja. Zanimljivo, u cijelom prvom poluvremenu gosti nisu imali nijedan dodir s loptom u suparničkom kaznenom prostoru

Gosti su odolijevali napadima Stare dame sve do 58. minute kada je izjednačenje domaćinu donio Gonzalo Higuain u svom 50. nastupu za Juventus u Serie A.

Do potpunog preokreta Juventus je stigao u 66. minuti kada je na ubačaj Alexa Sandra jako dobro reagirao Juan Cuadrado i glavom pospremio loptu u mrežu.

Mario Mandžukić ušao je u igru u 78. minuti.

Lazio - Udinese

Zbog kišom natopljenog terena utakmica između Lazija i Udinesea je odgođena.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...