Sjajna Penezić predvodila Vardar u Mađarskoj, Benko najbolja u porazu Krima protiv Bukurešta

Branimir Korać • subota, 11.11.2017.

Odigrana su četiri susreta petog kola Lige prvakinja, a odličan nastup upisale su hrvatske internacionalke Andrea Penezić i Aneta Benko...

Rukometašice Vardara novom pobjedom potvrdile su prvo mjesto u skupini C i to svladavši izravnog protivnika za lidersku poziciju Ferencvaroš. U Mađarskoj su Makedonke bile bolje s 29:28 i tako nastavile sjajan niz.

Sjajno su odigrale gošće u prvom poluvremenu gdje su stvorile zalihu i povele sa 16:12 predvođene raspoloženima Andrejom Penezić koja je punila mrežu izvana te Draganom Cvijić koja je pak briljirala na crti. U nastavku susreta domaće igračice uhvatile su priključak, međutim u završnici s dva vezana gola Alexandre Lacrabere gošće odnose pobjedu.

Penezić je bila prvo ime susreta s devet golova, a pratile su je s po pet Lacrabere i Cvijić. Kod Ferencvaroša Nerea Pena zabila je osam golova.

Brest niti nakon pet kola ne zna za bod, a novi poraz nanio mu je Rostov koji je u Francuskoj bio bolji s 29:23. Rutinska pobjeda za gošće koje su u drugom poluvremenu odmaknule i nisu dopustile Brestu da se vrati u utakmicu i uvede susret u neizvjesnu završnicu.

U pobjedničkom sastavu Julija Managarova postigla je osam golova, a pet je dodala Katarina Bulatović. Kod Bresta Melinda Geiger postigla je šest pogodaka.

Do vrijednih bodova za sljedeću fazu natjecanja stigao je CSM Bukurešt koji je svladao u gostima Krim Mercator s 33:30. Oba sastava izborila su prolaz dalje, a Rumunjke uzimaju još dva vrijedna boda.

Odličnu utakmicu u domaćem sastavu odigrala je Aneta Benko koja je postigla sedam pogodaka, Tjaša Stanko dodala je šest, a po pet su zabile Alja Koren i Elizabeth Omoregie. Kod gošći Cristina Neagu zabila je devet golova, Isabelle Gullden šest, a Amanda Kurtović pet.

U borbi za prvo mjesto u skupini B Györ je upisao pobjedu protiv Midtjyllanda svladavši ga u gostima 27:24. Važna pobjeda za Mađarice s obzirom da oba sastava prolaze u sljedeću fazu natjecanja.

Briljirala je Nora Mork koja je postigla čak 13 golova, a pet je dodala Stine Oftedal. Kod poraženih Veronica Kristiansen postigla je 11 golova dok je Louise Burgaard zabila šest.