SP 2018., dodatne kvalifikacije, 11.11.2017, 20:45 h
Danska
Danska 0:0 Irska
Irska

Danci i Irci odigrali utakmicu bez pogodaka, odluka o putniku u Rusiju pada u Dublinu

Luka Medić • subota, 11.11.2017.

Zaključene su prve utakmice dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Posljednji na teren izašli su Danska i Irska, a utakmica je završila bez pogodaka...

Jedini remi, jedina utakmica bez pogodaka u europskom dijelu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Danci su dočekali Irsku, a domaći sastav tijekom većeg dijela susreta bio je bolji. No, danski nogometaši, prije svega napadači, nisu imali svoj dan. Irska se opredijelila za obranu, ali i gosti su uspjeli stvoriti nekoliko dobrih prilika.

Na prvu priliku trebalo se čekati 12 minuta, kada je Danska imala dvije velike situacije za vodstvo. Prvo je s desetak metara, dosta iskosa, pokušao Jens Larsen. Larsen je primio jednu dugu loptu, lijepo ju primirio i jako pucao, ali vratar gostiju Randolph obranio je taj pokušaj. U nastavku akcije do odbijene lopte prvi je stigao Cornelius koji je pucao iz prve, ali Randolph se diže s poda i brani još jedan opasan danski pokušaj.

U 33. minuti još veća prilika za Dansku. Eriksen je oduzeo jednu loptu na sredini terena te je uputio udarac s 20-ak metara. Randolph je i na to spreman i brani pokušaj danskog prvog imena, bolje reći odbija, jer ponovno se lopta odbila do danskih nogometaša, a ovog je puta Sisto s pet-šest metara promašio cijeli gol. Trebao je samo plasirati loptu u mrežu, ali odlučio se za gađanje daljeg kuta. Bila je to loša odluka.

Irsku je na životu držao Randolph, a u 43. minuti gosti su mogli doći do prednosti. Christie je prošao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor, no njegov udarac obranio je Schmeichel. U nastavku akcije lopta se odbila do Hendricksa, ali njegov pokušaj završio je u bloku domaće obrane.

U drugom dijelu nije bilo toliko prilika, Irska se više posvetila obrani i prepustila je domaćima inicijativu, no kako Eriksen nije bio kreativan, danski nogometaši nisu ozbiljnije zaprijetili gostima. Vrijedi izdvojiti tek pokušaj Poulsena sa samog kraja susreta. Domaći nogometaš bio je najviši u skoku i poslao je loptu pod gredu, ali ponovno se iskazuje Randolph koji je još jednom vrhunskom obranom svojoj momčadi donio miran put kući, a sebi titulu igrača utakmice.

Tako je posljednja od četiri prve utakmice završila 0:0, pa će tako jako zanimljivo biti u utorak u Dublinu kada ćemo saznati koja će posljednja europska momčad izboriti nastup u Rusiji. Već sutra kreću uzvratni susreti. Nama je najvažniji onaj u Pireju u kojem će Grčka ugostiti Hrvatsku. U drugom susretu večeri Švicarska ugošćuje Sjevernu Irsku. Prvu utakmicu dobili su Švicarci s minimalnih i spornih 1:0.