SP 2018., dodatne kvalifikacije, 12.11.2017, 18:00 h
Švicarska 0:0 Sjeverna Irska
Sjeverna Irska

Rodriguez umjesto Sommera sačuvao čistu mrežu, Švicarska 27. reprezentacija s vizom za Rusiju

Luka Medić • nedjelja, 12.11.2017.

Švicarska nogometna reprezentacija plasirala se na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiju. Nakon što su u gostima slavili protiv Sjeverne Irske s 1:0, Švicarci su pred svojim navijačima odigrali utakmicu bez pogodaka i tako zadržali prednost stvorenu na Zelenom otoku...

Irska nema sreće kada je pitanje suđenje u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Svi još dobro pamte kako je Henry rukometnim potezom izbacio Republiku Irsku, a Sjeverna Irska izbačena je od Švicarske pogotkom iz nepostojećeg jedanaesterca. No, ako se gledaju i cijele kvalifikacije, ali i svih 180 minuta dodatnih kvalifikacija, Švicarska je zaista zaslužila odlazak u Rusiju.

Već na samom početku utakmice dvije prilike, po jedna na svakoj strani. Prvi su zaprijetili Irci, ali pokušaj Brunta fantastičnom reakcijom brani Sommer. Švicarci ne ostaju dužni, već u sljedećem napadu pokušaj Seferovića odlazi pored vratnice. Do kraja poluvremena bolji su bili domaćini, no njihove pokušaj odlično je obranio McGovern. Švicarsku su u vodstvo mogli dovesti Shaqiri i Zuber.

I u drugom dijelu Švicarci su bili dosta oprezniji, a gosti su pokušali doći do pogotka spasa kojim bi osigurali produžetke. Sjeverna Irska najbolju priliku na samom kraju susreta. Nakon jednog kornera, pouzdani Sommer je zaplivao i krivo procijenio loptu koja ga je proletjela. U skoku se najbolje snašao Jonny Evans koji je uputio udarac, ali na gol liniji našao se Rodriguez. Desni bek Švicarske nogometne reprezentacije izbio je loptu, spriječio zgoditak na samom kraju susreta i igranje dodatnih 30 minuta te poslao svoju momčad u Rusiju. Zanimljivo, upravo je Rodriguez poentirao iz nepostojećeg kaznenog udarca, a taj pogodak bio je dovoljan za prolazak dalje.

Švicarska je tako postala 27. reprezentacija koja će igrati u Rusiji. Večeras ćemo saznati i 28. putnika na Mundijal, a svi se nadamo da u Pireju neće biti prevelike drame.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...