SP 2018., dodatne kvalifikacije, 14.11.2017, 20:45 h
Irska
Irska 1:5 Danska
Danska

Mihaela Bradovski • utorak, 14.11.2017.

Kvaliteta je na kraju ipak presudila. Danska je potvrdila kako je bolja od Irske koja je tradicionalno bila borbena, ali nogometno jača Danska pregazila ju je s 5:1 usred Dublina i prošla na SP...

Pokazala je Danska i u prvom susretu kako ima kvalitetu s kojom može smiriti Irce, međutim za razliku od dvoboja u Kopenhagenu, sada je zabijala. Nakon 0:0 u prvom susretu, nitko nije mogao pretpostaviti da će Irska ovako pasti, da će primiti pet pogodaka na Avivi i srljajući iz pogreške u pogrešku lako pasti.

Kako je krenulo, nije se činilo da bi se to moglo dogoditi, čak je Danska rano ušla u probleme, međutim već do poluvremena sve je okrenula na svoju stranu i u drugom dijelu samo dotukla protivnika.

Već u šestoj minuti Irci su poveli. Nakon ubačaja s centra u danski kazneni prostor, Jorgensen je slabo reagirao i prebacio loptu prema Schmeichelu koji nije bio najspremniji i kasnio je s izlaskom što koristi Shane Duffy i zabija za vodstvo.

Nakon primljenog gola Danci su krenuli po poravnanje i do njega došli u 29. minuti. Nakon ubačaja Sista, Christensen je pucao, lopta je pogodila vratnicu nakon čega se odbila do Christieja koji je stajao na gol liniji i od njega u mrežu. Sretan gol Danske za povratak u utakmicu.

Loše je to djelovalo na Irce koji su već tri minute kasnije ponovno morali po loptu u mrežu. U samo tri dodavanja Danci su razbili domaću obranu, na kraju je ostao posve sam Christian Eriksen koji s ruba kaznenog prostora pogađa gornji kut za potpuni preokret.

Drugi gol Danske uništio je Irce. Nisu više mogli držati danski ritam, sve više su ispadali, griješili, pokušavali brzopleto doći do gola i to im nije prolazilo.

Danska je s druge strane bila nemilosrdna. Sjajni Eriksen u 63. minuti povisio je na 3:1, a isti igrač postigao je i četvrti gol nakon očajne reakcije i u biti lijepe asistencije Warda. U samoj završnici susreta pao je i peti pogodak, McLean je u 16 metara srušio Bendtnera koji je ujedno i preuzeo stvari u svoje ruke te iz kaznenog udarca postavio konačnih 5:1.

Danci zasluženo odlaze u Rusiju nakon večeri iz noćne more za domaćina.