PSG slavio u derbiju u Veszpremu, Vardar nedodirljiv u skupini B

Branimir Korać • subota, 18.11.2017.

Osmo kolo Lige prvaka rukometaša donijelo je veliki dvoboj u Veszpremu gdje je gostovao PSG i slavio, a pobjedničku seriju nastavio je i Vardar...

Vardar čvrsto drži prvu poziciju u skupini A, a u ovom kolu svladao je na svom parketu Rhein-Neckar Löwen 30:26. Aktualni prvaci Europe još uvijek ne znaju za poraz i u osam kola upisali su samo jedan remi.

Ovdje su odigrali dobru utakmicu, svih 60 minuta kontrolirali su situaciju na parketu te u konačnici zasluženo slavili. Serijom 5:1 sredinom prvog dijela stvorili su razliku od plus šest i nakon toga gosti nisu opasno zaprijetili.

Vuko Borozan predvodio je domaćina sa sedam golova, Ivan Čupić zabio je šest, Dainis Krištopans pet, a Igor Karačić tri gola. Kod poraženih po pet golova postigli su Andy Schmid i Rafael Baena Gonzalez.

Utakmica kola odigrana je u Veszpremu gdje su Mađari ugostili PSG u izravnoj borbi za prvo mjesto u skupini. Parižani su slavili 29:24 i tako se potvrdili kao najjača momčad skupine B.

Veszprem je imao fantastičan ulazak u utakmicu i poveo s 8:3 da bi se PSG do kraja prvog poluvremena posve vratio u susret. Drugi dio potpuno je pripao Francuzima, imali su sve pod kontrolom i na kraju zasluženo slavili.

Sjajnu utakmicu odigrao je Uwe Gensheimer s deset golova, a šest je dodao Edouard Kempf. Luka Stepančić dodao je jedan pogodak. Kod poraženih Mate Lekai zabio je osam golova, Momir Ilić sedam, a Renato Sulić jedan.

Kielce i dalje ne briljira, ali u osmom kolu barem je upisana pobjeda protiv posljednjeplasiranog Aalborga. Nije bilo jednostavno, Danci su pružili jak otpor i u zadnju minutu ušli su s 27:27. Michal Jurecki zabio je za 28:27, Aalborg je imao posljednji napad, ali pokušaj Lovre Jotića zaustavio je Slawomir Szmal.

"Bila je teška utakmica, znali smo da će tako biti. Aalborg je mlada momčad koja se ne predaje i danas je odigrala stvarno dobru utakmicu", komentirao je Darko Đukić.

Kod pobjednika Karol Bielecki postigao je sedam golova, Alex Dujšebaev dodao je šest, a Manuel Štrlek jedan gol. Kod poraženih Janus Dadi Smarason zabio je šest golova, a po pet su dodali Andreas Holst Jensen i Buster Engelbrecht Juul-Lassen. Jotić je postigao dva gola.

Motor je u Zaporožju svladao Sporting s 32:29 i tako se pridružio Montpellieru te će ove dvije momčadi ići u sljedeću fazu natjecanja. Portugalci su trebali pobjedu kako bi zadržali šanse za prolaz, ali nisu uspjeli i Motor je dovršio posao.

Aidenas Malasinskas s osam golova predvodio je Motor, šest je zabio Artem Kozakevič, a pet Baris Puhouski. Kod poraženih Frankis Carol Marzo zabio je pet golova.

Dvoboj između Bešiktaša i Metalurga nije imao posebnog značaja, a Bešiktaš je odnio pobjedu 32:29 uz sedam golova Faruka Vražalića i Tolge Özbahara te šest golova Ramazana Dönea. Šest golova kod Metalurga zabio je Filip Kuzmanovski, pet Vanja Ilić, a tri je dodao Halil Jaganjac.