Petar Jenjić • nedjelja, 19.11.2017.

Odigran je još jedan susret devetog kola ABA lige u kojem je prvoplasirana Budućnost slavila na gostovanju kod posljednje MZT-a rezultatom 93:71. Crnogorska momčad susret je prelomila odličnim ulaskom u posljednju četvrtinu, a domaćinu nije pomogao niti vrlo dobar nastup Dominika Mavre...

Utakmica između trenutno najbolje i najlošije momčadi lige prošla je onako kako se i moglo očekivati, pobjedom prvoplasirane Budućnosti. Crnogorska momčad upisala je pobjedu rezultatom 93:71 i tako stigla do osmog slavlja u sezoni, dok je MZT pao na omjer 2-7.

Gosti su bili bolja momčad od samog početka, a na poluvrijeme su otišli s deset koševa viška (43:33). Ipak, MZT je ostao u rezultatskom priključku sve do posljednje četvrtine kada Budućnost u pet minuta radi seriju 17:0 i rješava pitanje konačnog pobjednika.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nikola Ivanović s 14 koševa (2/3 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dok je Petar Popović dodao 13 koševa (5/7 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Najučinkovitiji je u redovima makedonske momčadi bio Dominik Mavra s 14 koševa (5/8 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 4/5), osam skokova i sedam asistencija za 34 i pol minute na terenu. Jure Lalić je dodao 13 poena (4/6 za dva, slobodna bacanja 5/7), četiri skoka i asistenciju za 21 i pol minutu provedenu na parketu.