Premier liga, 13. kolo, 26.11.2017, 17:00 h
Huddersfield Town
Huddersfield Town 1:2 Manchester City
Manchester City

Dario Dodić • nedjelja, 26.11.2017.

Nogometaši Manchester Cityja i nakon 13 prvenstvenih kola ne znaju za poraz. 12. pobjedu u ovoj sezoni Premiershipa dohvatili su uz puno sreće na gostovanju kod Huddersfielda...

Uz puno je muke momčad Pepa Guardiole slomila otpor novajlija u Premiershipu, nogometaša Huddersfielda. Na stadionu Kirklees u Huddersfieldu City je na jedvite jade došao do pobjede 2:1 i tako izjednačio klupski rekord po broju uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Trenutno je momčad iz Manchestera na 11 pobjeda u nizu.

Pokazali su zube Cityju domaći nogometaši, u prvom dijelu susreta bili su ravnopravni Guardiolinoj momčadi, ali u završnici je individualna kvaliteta i sreća pogurnula bodove u smjeru gostujućeg sastava.

Nije uobičajeno oštar bio napad Cityja, u prvih 45 minuta nisu pretjerano ugrožavali domaćeg vratara Lossla gostujući napadači, a da bi stvar bila još gora za Pepove trupe do vodstva je prvi stigao Huddersfield.

Igrala se sudačka nadoknada prvog dijela kada je Kirklees eruptirao. Nakon kornera s desne strane glavom je loptu prema Cityjevom golu poslao Schindler, lopta je na putu prema golu pogodila Otamendija u rame, promijenila smjer i završila u Cityjevoj mreži.

Nakon poluvremena za zaborav gosti su puno bolje ušli u nastavak i već nakon par minuta stigli do izjednačenja. Tek što je lopta krenula s centra Malone ruši Sterlinga u svom kaznenom prostoru, a Agüero s bijele točke zabija za 1:1.

Zanimljiva je Argentinčeva statistika kad su u pitanju novo-promovirani klubovi Premiershipa. U svakoj od posljednjih osam utakmica protiv novaka u ligi postigao je barem jedan gol, ukupno je devet puta tresao mrežu.

Bolji je bio City u drugom dijelu, a mogao je i do vodstva u 56. minuti. Sjajno je pucao iz slobodnjaka s gotovo 25 metara Sane, ali pogađa okvir gola. Sve je nervozniji postajao Guardiola kako se susret primicao kraju, no onda ga je razveselio Raheem Sterling. Igrala se 84. minuta, Lossl je obranio pokušaj Gabriela Jesusa, ali lopta se odbija u Sterlinga koji ni kriv ni dužan zabija za pobjedu Cityja.