Cibona prekinula seriju poraza i odnijela pobjedu iz Bara

Branimir Korać • nedjelja, 03.12.2017.

Nakon četiri uzastopna poraza u ABA ligi, Cibona je napokon došla do pobjede. Zagrepčani su bili uspješni u Baru gdje su svladali Mornar s 82:78...

Partizan, Zadar i Igokea nisu uspjeli slaviti u Baru, jedini koji su iz ove dvorane odnijeli pobjedu su FMP i - Cibona. Cibosi su došli u lošem raspoloženju s četiri uzastopna poraza u ovom natjecanju te porazom u domaćem prvenstvu protiv Zadra, ali odigrala je bolje nego u dosta prošlih utakmica i upisala je pobjedu.

Odličnu napadačku rolu odradili su Luka Žorić i prvenstveno Ivan Novačić koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Cibone. Svakako pohvale idu i mladom Karlu Uljareviću koji iz utakmice u utakmicu opravdava minutažu i potvrđuje potencijal.

Bilo je dosta teško do samog kraja, utakmica se lomila u više navrata, a kako je Cibona slavila, do pobjede je mogao i Mornar. Presudila je bolja obrana Cibosa u završnici susreta, posebno na Dereku Needhamu koji je tijekom najvećeg dijela susreta uništavao Cibose.

Mogla je Cibona i lakše i elegantnije do pobjede, u drugoj četvrtini vodila je s 13 poena prednosti, imala na poluvremenu i plus sedam, ali Mornar se vrlo brzo u drugom dijelu vratio i više nije bilo značajnijih odvajanja.

Serijom 6:0 u zadnje dvije i pol minute Cibona je vratila prednost na svoju stranu i povela 79:74 te pobjeda više nije dolazila pod znak pitanja.

Na kraju su Žorić i Novačić ubacili po 23 poena, Žorić je tome dodao i osam skokova, a Novačić vrlo korektan šut 9/14 iz igre. Debitirao je i novopridošli Branislav Ratkovica koji je podijelio minutažu s Uljarevićem i za to vrijeme upisao sedam poena i pet asistencija. Uljarević je ubacio deset poena uz po tri skoka i asistencije.

Kod Mornara Needham je ubacio 24 poena uz tricu 5/11.