Petar Jenjić • petak, 08.12.2017.

Odigrane su i preostale tri utakmice 11. kola Eurolige. Crvena zvezda na domaćem je parketu svladala Perasovićev Anadolu Efes i tako stigla do druge pobjede u nizu, Olympiakos je nakon produžetka svladao madridski Real kojem nije pomogao niti sjajni Luka Dončić, dok je do nove pobjede stigao i Fenerbahče u gostima kod Barcelone...

Crvena zvezda - Anadolu Efes 100:81

Četvrtu ukupno, a drugu uzastopnu pobjedu upisali su košarkaši Crvene zvezde koji su pred svojim navijačima bili bolji od Anadolu Efesa s visokih 100:81. Osmi je to poraz turske momčadi koja se jako muči u novoj euroligaškoj sezoni.

Odličan vanjski šut držao je prednost na strani srpske momčadi tijekom prve četvrtine koju je zaključila sa šest koševa viška (29:23). Ta se razlika udvostručila polovicom druge dionice na krilima jako dobrog Jamesa Feldeinea za kojeg gosti nisu imali odgovora. Ipak, Efes nastavak susreta otvara serijom 7:0 i dolazi ponovno blizu, no nekoliko izgubljenih lopti Zvezda je iskoristila na najbolji mogući način, vratila se na dvoznamenkastu prednost i susret bez većih problema zaključila u svoju korist.

Upravo je James Feldeine s 29 poena i četiri ukradene lopte bio najistaknutiji pojedinac susreta, dok je Taylor Rochestie dodao 11 koševa i šest asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Bryant Dunston sa 16 koševa, dok je Kruno Simon zaključio susret sa šest poena (0/2 za dva, 2/4 za tricu), tri skoka i tri asistencije za nešto manje od 29 minuta provedenih na terenu.

Olympiakos - Real Madrid 92:83*

Najzanimljivija utakmica dana odigrana je u Pireju gdje je Olympiakos nakon 45 minuta igre svladao madridski Real rezultatom 92:83 i tako stigao do devete pobjede ove sezone. Grčka momčad uz to ima tek jedan poraz, kao i moskovski CSKA, dok je Realu ovo bio treći uzastopni poraz, a šesti ukupno u Euroligi ove sezone.

Grčka momčad je vodila gotovo cijelu utakmicu, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom, a još sedam i pol minuta prije kraja imala je 13 koševa viška (64:51). U posljednjih 60 sekundi Olympiakos je ušao s pet koševa viška, no Luka Dončić i Jaycee Carroll donose gostima izjednačenje (72:72). Za zadnji napad odgovornost je preuzeo Georgios Printezis koji je promašio dva slobodna bacanja, a utakmica je otišla u dodatnih pet minuta.

Ipak, u produžetku se grčki reprezentativac potpuno iskupio, ubacio je sedam uzastopnih poena od ukupno 20 koševa svoje momčadi koja je dominantno prošla kroz dodatnih pet minuta i stigla do pobjede.

Upravo je Printezis bio najbolji u redovima domaćina s 21 poenom i sedam skokova, dok je Janis Strelnieks dodao 15 koševa. Realu nije pomogao niti sjajni Luka Dončić koji je zaključio susret s 33 poena, šest skokova i četiri asistencije, kao ni Jaycee Carroll koji je dodao 24 koša.

Barcelona - Fenerbahče 68:83

Do osme pobjede, četvrte uzastopne stigao je turski Fenerbahče koji je slavio u gostima kod Barcelone rezultatom 83:68 i tako joj nanio ukupno sedmi poraz u sezoni.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, Barcelona je igrala malo bolje i češće imala prednost na svojoj strani, međutim, na poluvrijeme je otišla s minimalnim zaostatkom (39:38). Puno bolju igru od protivnika pokazao je gostujući sastav u trećoj dionici koju je dobio sa 25:13, nakon čega se Barcelona više nije mogla potpuno vratiti u utakmicu.

Goste je do pobjede predvodio Kostas Sloukas sa 17 poena, dok je Brad Wanamaker dodao 16 koševa. Najbolji je kod domaćina bio Adam Hanga s 15 koševa, Ante Tomić ubacio je jedan poen (0/2 za dva, slobodna bacanja 1/2) uz dva skoka za 11 i pol minuta na terenu.