Serie A, 16. kolo, 10.12.2017, 18:00 h
Sassuolo
Sassuolo 2:1 Crotone

Luka Medić • nedjelja, 10.12.2017.

U 16. kolu Serie A Sassuolo je ugostio Crotone, a domaći sastav slavio je s 2:1..

U sedam dosadašnjih domaćih utakmica Sassuolo je uzeo samo dva boda. No, gostovanje Crotonea bila je prava prilika da Sassuolo dođe do prvog slavlja ove sezone pred svojim navijačima. Tako je i bilo, Sassuolo je slavio s 2:1, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da su domaćini realizirali najstrožu kaznu. Crotone nastavlja svoj negativni niz. Četvrtu utakmicu za redom momčad s juga Italije doživjela je poraz. Ante Budimir odigrao je svih 90 minuta u novom porazu svoje momčadi.

Iako su svi pogoci postignuti u drugom dijelu susreta, i u prvih 45 minuta bilo je nekoliko dobrih situacija. U susret su bolje ušli gosti koji su imali inicijativu, ali ne i dobru završnicu. Domaćini su prvi put zaprijetili preko Falcinellija, no njegov pokušaj obranio je vratar gostiju Cordaz. Ni Crotone nije ostao dužan, Ceccherini je pokušao iz daljine, ali njegov udarac završio je pored vrata.

Od kraja poluvremena više nije bilo pravih prilika, ali odmah nakon povratka iz svlačionice Sassuolo je poveo. Domaćini su imali udarac iz kuta, prvi pokušaj ubačaja nije završio najbolje po domaćine, gosti su izbacili loptu iz svog kaznenog udarca. No, ne daleko, Sassuolo je to presjekao, loptu je na lijevom krilu dobio Politano koji je prošao po strani i ubacio pred sam gol. Najbolje se u gužvi snašao Goldaniga koji je glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo domaćih.

I nakon vodstva Sassuolo je nastavio napadati, a to se isplatilo u 61. minuti. Politano je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, prošao pored svog čuvara i efektivno pogodio za vodstvo. Odlična partija za napadača domaćih, koji je upisao pogodak i asistenciju i s time približio Sassuolo do nova tri boda.

Crotone se vratio u igru samo tri minute kasnije, gosti su smanjili na 2:1, a pogodak je postigao domaći igrač Acerbi, koji je u namjeri da zaustavi Budimira gurnuo loptu u svoju mrežu i tako ostavio Crotone u igri za bod. Niti deset minuta kasnije Crotone je skoro izjednačio, ali udarac Budimira obranio je vratar domaćih Consigli. Na samom kraju susreta Sassuolo je dobio priliku i za treći pogodak, ali s bijele točke nije bio precizan Mantri. To je bilo u 90. minuti, no u dodatne četiri Crotone nije uspio zabiti, pa je Sassuolo uzeo sva tri boda.

Nakon 16 utakmica Sassuolo je 15. s 15 bodova, dok je Crotone 17. s dva boda manje. U idućem kolu Sassuolo gostuje kod Sampdorije, dok će Crotone dočekati Chievo.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...