Marinelli odličan u pobjedi Krke u derbiju protiv Primorske

Branimir Korać • utorak, 12.12.2017.

U derbiju devetog kola Druge ABA lige Krka je u Novom Mestu ugostila Primorsku i upisala pobjedu 93:81. Domaćin je u drugom poluvremenu riješio pitanje pobjednika, a vrlo dobar bio je Paolo Marinelli...

U dvoboju momčadi s vrha Druge ABA lige Krka je bila uspješnija i stigla je do sedme ovosezonske pobjede. Isto toliko ima i Primorska koja je tako upisala tek drugi poraz.

U zanimljivom dvoboju odluka je pala u drugom poluvremenu nakon potpuno izjednačenih prvih 20 minuta. Krka je pojačala ritam i tako se izjednačila na vrhu s Primorskom.

Ovo je drugi međusobni dvoboj ove dvije momčadi ove sezone, a prošli su odigrali prije samo dva dana u ovoj istoj dvorani, a tu je Primorska bila bolja sa 79:66.

U današnjem dvoboju Krku su predvodili Paolo Marinelli s 18 poena (6/7 za dva, 2/5 za tri) i šest asistencija za 20 minuta, Maj Kovačevič sa 16 poena i Marko Jošilo s 14 poena i devet skokova. Dino Cinac dodao je tri poena (0/1 za dva, 0/5 za tri) i šest skokova.

Kod Primorske Mirko Mulalić ubacio je 17 poena, a po 12 su dodali Tadej Ferme i Marjan Čakarun (6/8 za dva). Nebojša Joksimović ubacio je deset poena uz pet skokova i osam asistencija.