Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 16.12.2017, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Goran Gabrilo, Mario Pepur, Robi Kezele
1:1(0:0) Osijek
Mirko Marić 71'
Osijek

Branimir Korać • subota, 16.12.2017.

U posljednjem ovogodišnjem nastupu Istre 1961 i Osijeka na Aldu Drosini viđen je remi, baš kao i na početku sezone kada je Osijek u Puli gostovao nakon dobro odrađenog europskog posla...

Unatoč svim problemima Istra 1961 još jednom je ostala neporažena u dvobojima s Osijekom. Remi 1:1 za Puljane je poput pobjede, svaka čast igračima koji su pružili sve od sebe unatoč svoj sili problema i neimaštini u kojoj se nalaze zahvaljujući neodgovornim čelnicima kluba.

Osijek je očekivao tri boda s ovog gostovanja, propustio je priličan broj prilika, a na kraju se morao zadovoljiti s bodom. Puljani su čak i vodili sve do 20 minuta prije kraja kada je Mirko Marić zabio za poravnanje.

Darko Raić Sudar jedva je složio momčad za ovaj dvoboj, na klupi je imao same juniore, no bez obzira na to njegova momčad hrabro se držala protiv sastava iz vrha hrvatskog nogometa.

Osječani su očekivano od početka pritisnuli i već u startu mogli su do vodstva. Prvo je u trećoj minuti Hadžić izbio loptu s gol linije nakon pokušaja Grezde, a onda je u petoj minuti Grgić loše pucao iz vrlo dobre pozicije nakon dodavanja Jambora.

Nakon toga Puljani su se oslobodili i u nekoliko navrata zaprijetili Malenici, no vratar Osječana nije dopustio pogodak.

Do kraja prvog dijela domaćin je uspostavio ravnotežu, zatvorio prilaze svojim vratima i na odmor se otišlo s 0:0.

Odmah na početku drugog dijela Istra je povela. Hadžić je ubacio loptu iz auta, Matjaž ju je dobro prebacio za Prelčeca koji pogađa za vodstvo.

Malo je nedostajalo da domaćini dođu i do drugog gola, međutim Dino Halilović nije dobro pucao glavom u obećavajućoj situaciji.

Gosti su do poravnanja došli u 71. minuti. Loptu je u kazneni prostor ubacio Barišić, Escoval je pogriješio, a Mirko Marić zabio za poravnanje.

Puljani su završnih desetak minuta odradili s igračem manje nakon drugog žutog kartona Hadžića, ali gosti nisu iskoristili brojčanu nadmoć i ostalo je 1:1.

• Bubamarac119.12.2017. u 20:37
    Dakle, bio sam na utakmici i mogu da kažem da je sramotno šta su napravili ovi Amerikanci od kluba. Puljani su neoćekivano s igraćem manje ostvarili veliki remi. Pa igraći igraju bez plača već mjesecima. Pola momćadi je otišlo.Biti će pravo ćudo ako ostanu u ligi sljedeče sezone...