Partizan lakoćom preko MZT-a do šeste pobjede

Petar Jenjić • subota, 16.12.2017.

Košarkaši Partizana lako su se obračunali s MZT-om u susretu 12. kola regionalne ABA lige. Srpska momčad na domaćem je parketu slavila rezultatom 112:94 i tako stigla do šeste pobjede u sezoni...

Bez prevelikih problema do nove je pobjede u ABA ligi stigao Partizan koji je pred domaćim navijačima slavio protiv makedonskog MZT-a, srpska momčad slavila je rezultatom 112:94.

Šesta je to pobjeda Partizana ove sezone, a prva nakon tri uzastopna poraza. S druge strane, negativan niz MZT-a i dalje se nastavlja, a Makedonci su današnjim porazom pali na omjer 2-10.

Već je u prvoj četvrtini Partizan nagovijestio da će biti itekako napadački učinkovit. Domaćin je u prvih deset minuta ubacio 32 poena i imao 13 koševa viška (32:19). Preostalih 30 minuta ponudilo je prilično jednosmjernu utakmicu, MZT nijednom nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, Partizan je imao i 30 poena prednosti u nekim trenucima te je zasluženo stigao do pobjede.

Domaćina je do pobjede predvodio Mihajlo Andrić s 29 poena, dok su po 17 koševa dodali Patrick Miller i Aleksandar Aranitović. Najbolji je kod gostiju bio Bojan Trajkovski s 20 koševa, Jure Lalić je dodao 13 poena, sedam skokova i dvije asistencije, a Dominik Mavra šest koševa, tri skoka i četiri asistencije.