Premier liga, 18. kolo, 17.12.2017, 17:30 h
Bournemouth
Bournemouth 0:4 Liverpool
Liverpool

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.12.2017.

Liverpool je odigrao sjajnu utakmicu u 18. kolu engleskog Premiershipa i upisao visoku gostujuću pobjedu protiv Bournemoutha. U jednom od najboljih izdanja Kloppove momčadi ove sezone, Liverpool je slavio s 4:0...

S dosta opreza Jürgen Klopp je prišao susretu 18. kola Premiershipa protiv Bournemoutha, a to je u konačnici pomoglo njegovoj momčadi da koncentriranije i angažiranije odrade ovaj dvoboj te dosta lakše od očekivanja dođu do pobjede.

Domaćin je bio potpuno nemoćan, Liverpoolu je sve polazilo za nogom i visokoj pobjedi nema nikakve zamjerke. Među strijelcima je bio i Dejan Lovren što je svakako dodatni razlog za zadovoljstvo hrvatskom reprezentativcu koji u dresu Redsa u posljednje vrijeme nije imao previše razloga za sreću.

Gosti su od početka pritisnuli i već u 12. minuti Coutinho je zatresao gredu, a u 20. minuti Liverpool je poveo. Coutinho i Robertson su kombinirali, a Brazilac je nakon toga prošao kroz obranu i lijepo zabio za 1:0.

Šest minuta kasnije velika gužva u 16 metara domaćina, Firmino je u posljednji trenutak spriječio odlazak lopte u gol aut, vratio je u sredinu gdje dolazi do Lovrena koji glavom u padu šalje loptu u mrežu.

Embed from Getty Images

Najbolju priliku domaćin je propustio u 39. minuti kada je pokušaj Defoea zaustavio okvir gola, a kada nije zabio Bournemouth, zabio je ponovno Liverpool. U 44. minuti Mohamed Salah potvrdio je sjajnu formu pogotkom za 3:0.

U nastavku susreta Liverpool je stigao i do četvrtog pogotka i to preko Roberta Firmina koji je tako na pravi način okrunio svoj odličan nastup.

Jürgen Klopp ima puno razloga za zadovoljstvo nakon ovog dvoboja, njegova momčad odigrala je odličnu utakmicu i pokazala da ima kvalitetu za više od igara u nekim posljednjim susretima.