SEHA liga, 12. kolo, 17.12.2017, 20:45 h
Nexe Našice 31:31 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Nexe fantastičnom serijom pred kraj utakmice došao do remija protiv Metalurga

Sportnet • nedjelja, 17.12.2017.

Zanimljiv dvoboj između makedonskog predstavnika u Ligi prvaka Metalurga i hrvatskog predstavnika u EHF kupu Nexea završio je "bratski" neriješenim ishodom...

PIŠE: Jan Šneler

Usprkos odličnim rezultatima koje Nexe postiže u EHF kupu, u SEHA ligi njihov plasman na tablici nije zadovoljavajuć. U utakmicu s Metalurgom ušli su kao blagi favoriti što i nije čudno jer teren u Našicama zna biti vruć za mnoge goste. Krenulo je vrlo izjednačeno i tek u 10. minuti pogotkom Zrnića, Nexe dolazi do vodstva od dva razlike 7:5.

To vodstvo nije dugo potrajalo i opet se ušlo u period od desetak minuta u kojima niti jedna ekipa nije stekla veću rezultatsku razliku. U 21. minuti Petrov zabija za vodstvo Metalurga 12:10 ali vrlo brzo Nexe vraća golovima Lebana i Barišić-Jamana rezultat u egal. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću domaćih, 16:15.

U nastavku ponovno isti scenarij. Kada bi god neka ekipa povela s dva gola, vrlo brzo bi druga izjednačila. Igra je bila vrlo napeta a obje ekipe nisu uspijevale dugo zadržavati svoje vodstvo. Problemi za Nexe nastali su u 51. minuti kada Velkovski zabija za 28:25 što je do tada najveća prednost bila. Činilo se da u posljednjih deset minuta Nexeu nedostaje svježine i prijetila je opasnost od poraza.

Tankoski je i u 52. minuti pogotkom za 29:26 približio Metalurg pobjedi no odlični Tomić s dva gola vraća Nexe u igru. Mini serija Ilića ponovno vraća Metalurg na tri pogotka razlike svega pet minuta prije kraja i tada je bilo gotovo sigurno da gosti odlaze s punim plijenom u Makedoniju. Na sreću, Nexe je ponovno pokazao karakter i nije dopustio da im još jedna utakmica u posljednjim trenucima klizne iz ruku i serijom od 3:0 dolazi do 31:31 a tim rezultatom završava i utakmica.

U redovima Našičana odličan je bio Buvinić s devet postignutih golova, dok je Metalurg predvodio potencijalni hrvatski putnik na Europsko prvenstvo, mladi Halil Jaganjac s devet golova. Još jedan Hrvat u dresu Metalurga, Ante Tokić zabio je tri gola iz šest pokušaja.

Za kraj istaknimo i hvalevrijednu akciju koju Nexe već duže vrijeme provodi a povodom današnje utakmice uključen je i Metalurg, a tiče se obogaćivanja knjižnične građe u Našicama. Dokaz da rivalstvo u sportu ne mora značiti odsutnost dobrih odnosa jest donacija 307 knjiga makedonskom kutku Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice u Našicama.