Flensburg do očekivanog slavlja kod Wetzlara, po tri gola Brozovića i Kozine u pobjedama svojih momčadi

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2017.

Odigrani su i preostali susreti 17. kola njemačke Bundeslige, a očekivane pobjede upisali su Flensburg u gostima kod Wetzlara te Hannover Burgdorf koji je ugostio Hüttenberg...

Unatoč vrlo dobrom danu Benjamina Burića na vratima Wetzlara (14 obrana), domaćin nije uspio iznenaditi Flensburg i upisao je poraz 24:19. Gosti su odradili odlično drugo poluvrijeme i nakon što su zaostajali na odmoru 11:9, uspjeli su doći do pobjede. Već u prvih deset minuta drugog dijela napravili su preokret i do kraja susreta mirno su održavali prednost.

U pobjedničkom sastavu pet golova postigao je Holger Glandorf, a kod Wetzlara Maximilian Holst zabio je šest golova.

Novu pobjedu upisao je Hannover Burgdorf koji nije dopustio iznenađenje na svom parketu protiv Hüttenberga i svladao ga je 32:25. Rutinska pobjeda domaćina koji je slavio na krilima čak 21 obrane Martina Ziemera.

Casper Mortensen pridružio mu se s 13 golova, Mait Patrail dodao je pet, a Ilija Brozović tri. Kod gostiju po pet golova postigli su Tomaš Sklenak i Mario Fernandes.

I Leipzig je prema očekivanjima odradio posao i to na svom parketu protiv Gummersbacha. Iako su gosti dugo držali priključak, domaćin je na kraju bio uspješniji i zasluženo slavio.

Odličan je bio Andreas Rojewski s 11 golova, a Niclas Pieczkowski dodao je pet. Na drugoj strani Stanislav Žukov zabio je šest golova dok je pet postigao Florian Von Gruchalla.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Göppingen je stigao do gostujuće pobjede kod Melsungena s 30:27. Prvi dio pripao je domaćinu, ali u nastavku su gosti bili dosta bolji, napravili preokret i slavili.

Marcel Schiller postigao je 11 golova, Marco Rentschler šest, a Krešimir Kozina dodao je tri. Kod Melsungena osam golova postigao je Tobias Reichmann.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713